827,653 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Koncert Orkiestry Kameralnej
21.04.2013 r. o godz. 16.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Görlitz e.V. Orkiestra pod batutą Thomasa Seyda i z udziałem solisty Leona Szostakowskiego wykonała utwory Xaviera Richtera ( Symfonia G-Dur ),Carla Nielsena(Suita na smyczki „Little Suite”),Giuseppe Tartiniego(Koncert G-Dur na wiolonczelę i orkiestrę), oraz Johna Ruttera (Suite for Strings).
"RAJD TOPOROWA 1945–2013"-20.04.2013r.
W miniony weekend wraz z Prezesem SPKZP Panem Pawłem Czaplińskim podjęliśmy się organizacji pieńskiego etapu rajdu zabytkowych motocykli wojskowych "Rajd Toporowa 1945-2013", który odbył się w dniach 19-21.04.2013 r. Uczestnicy rajdu (przybyli z wielu stron Polski) odwiedzili miejsca pamięci związane ze szlakiem bojowym II AWP, składając wieńce pod pomnikiem w Toporowie. Przeprowadzili tam również prace porządkowe. W dniu 20 kwietnia przejechali ul. Świerczewskiego w Pieńsku na teren Huty Lucyna gdzie nastąpiła prezentacja pojazdów. Motocykliści zwiedzili wzorcownię znajdująca się w "biurowcu", a następnie w "Qlturkombinacie" wzięli udział w koncercie zespołu "Guardian of Death". Trasę przejazdu zabezpieczyła jednostka OSP Pieńsk.
Jednym z głównych organizatorów rajdu był Pan Antoni Grygielewicz, który każdego roku wspiera nasze inscenizacje historyczne swymi zabytkowymi motocyklami.
Mamy nadzieję, że ta forma propagowania patriotyzmu spotkała się z zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców Pieńska.

Wsparcia organizatorom udzielili:
Bank Spółdzielczy w Pieńsku, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Pieńsku oraz Pan Stefan Chmielecki.
Serdecznie dziękujemy.


"RAJD TOPOROWA 1945–2013"
"RAJD TOPOROWA 1945–2013"

ETAP PIEŃSK
20.04.2013 (sobota)


ok. Godz. 16.30
Przejazd ul. Świerczewskiego kolumny zabytkowych pojazdów wojskowych (od ul. Miarki do Huty Szkła "Lucyna");
ok. Godz. 17.00 – 18.00
Prezentacja pojazdów na terenie Huty Szkła "Lucyna" Pieńsk , ul. Dąbrowskiego 44;
ok. Godz. 17.30
Scena "Qlturkombinat" – koncert zespołu "Guardian of Death"

Organizatorzy Etapu Pieńsk:
-Euroregoinalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk
-Stowarzyszenie Pormocji Kultury Ziemii Pieńskiej

SPONSORZY:
Bank Spółdzielczy w Pieńsku
Gminna Spółdzielnia " Samopomoc Chłopska" w Pieńsku
Stefan Chmielecki
Uroczystość Forsowania Nysy Łużyckiej
17.04.2013r. odbyła się uroczystość 68 rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Z uwagi na brak możliwości dojazdu na tradycyjne miejsce obchodów, w tym roku świętowaliśmy na terenie dawnej Huty Szkła "Lucyna", przy ul. Dąbrowskiego 44.
Coroczne spotkania pod pomnikiem w Toporowie stały się tradycją, nie tylko Gminy Pieńsk ale także całego regionu. Również tego roku nie zapomnieliśmy o naszych bohaterskich przodkach i tłumnie przybyliśmy aby uczcić ich pamięć. Po odegraniu hymnu państwowego i oficjalnym powitaniu gości głos zabrali: Pan Burmistrz Jerzy Strojny, płk Edward Jakubowski-prezes Okręgowego Zarządu Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Jeleniej Górze oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński. Medalem za zasługi na rzecz ZKRP I BWP zostali uhonorowani: Halina Gancarz i Piotr Bettin. Modlitwie za poległych żołnierzy przewodniczył proboszcz parafii p. w. św. Franciszka z Asyżu o. Marek Kustroń, a apel poległych poprowadził major Jerzy Juchaniuk z 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu. Następnie poczty sztandarowe i zaproszeni goście złożyli kwiaty i wieńce przy symbolicznym Pomniku Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, które po uroczystości zostały złożone przy Kwaterze Jeńców Wojennych na cmentarzu komunalnym w Pieńsku oraz pod Pomnikiem Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Toporowie. Uroczystość uświetnił udział Orkiestry Reprezentacyjnej Elektrowni Turów. Obchody zakończyła inscenizacja historyczna oraz spotkanie pokoleń przy żołnierskiej grochówce.Gminny Konkurs Recytatorski klas IV-VI
Dnia 15.04.2013 r . w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas IV-VI. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Sonia Siwicka i Karolina Guzik ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej oraz Julia Krupczyńska, Aleksandra Michalik i Michał Miśta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSIE POWIATOWYM!!!
68 rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej
Gminny Konkurs Recytatorski
Dnia 8 kwietnia 2013 roku w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się Gminny Konkurs Recytatorski.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Kaja Kopiejek-1a, Adrian Baca -2c, Dawid Wasilewski – 2b,Konrad Pająk – 3c, ze Szkoły Podstawowej nr1 w Pieńsku oraz Nikola Chartaniak z kl.3 Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej. Powiatow Konkurs Recytatorski odbędzie się 18 kwietnia 2013 roku o godzinie 10:00 w Domu Kultury w Zgorzelcu
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY MAŁYM PRZEDSTAWICIELOM NASZEJ GMINY DALSZYCH SUKCESÓW!!!


Walne zebranie ROD "Granica"
Miniony tydzień w EuRegioKom zakończył się niedzielnym walnym zebraniem Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Granica”. W trakcie zebrania wygłoszono sprawozdanie z działalności ROD-Granica za rok 2012, podjęto uchwały na rok 2013, a także dyskutowano na temat przejścia ROD-Granica pod Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku. Na zaproszenie zarządu w zebraniu wziął udział pan Burmistrz Jerzy Strojny oraz Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Legnicy pan Antoni Molka.Podczas spotkania poruszono również kwestię nowego systemu odbioru odpadów komunalnych.
"Mała Wielkanoc -Na Styku Czterech Kultur"
W minioną sobotę o godz. 15.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyła się cykliczna impreza pn.: „Mała Wielkanoc-Na Styku Czterech Kultur”. Również tego roku w murach EuRegioKom spotkali się sąsiedzi czterech narodowości: Serbołużyczanie, Czesi, Niemcy i Polacy, aby wspólnie kultywować tradycje wielkanocne. Po powitaniu gości i błogosławieństwie potraw, dziecięco-młodzieżowe koło teatralne zaprezentowało krótki program artystyczny opowiadający o tradycjach związanych ze Świętami Wielkiej Nocy. Następnie rozstrzygnięty został konkurs na: „Najsmaczniejsze ciasto wielkanocne”. Stoły uginały się pod ciężarem świątecznych potraw przygotowanych przez grupy folklorystyczne naszej gminy oraz zaprzyjaźnionych gmin partnerskich. Wieczór zwyczajowo zakończyła pieśń i muzyka ludowa w wykonaniu zaproszonych zespołów ludowych.
Relacje z tej uroczystości można zobaczyć na stronie: www.tvtzgorzelec.pl
Spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk z mieszkańcami
W ubiegłym tygodniu w dniach 3 i 4 kwietnia w EuRegioKom odbyło się spotkanie Burmistrza Jerzego Strojnego z mieszkańcami Miasta i Gminy Pieńsk. Spotkanie to dotyczyło nowego systemu odbioru odpadów komunalnych, wynikającego ze znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Liczna frekwencja świadczy o dużym zainteresowaniu tym zagadnieniem. Pan Burmistrz odpowiadał na pytania związane nie tylko z tematem spotkania, ale także na na zapytania dotyczące gospodarki Miasta i Gminy Pieńsk.
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK