827,703 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
DNI PIEŃSKA 2013

 W miniony weekend świętowaliśmy "Dni Pieńska". Miejscem imprezy była dawna huta szkła "Lucyna". Sobota minęła pod znakiem muzyki rockowej, soulowej i funky.W ramach obchodów organizatorzy przygotowali następujące wydarzenia kulturalno-rozrywkowe: koncerty, turnieje wiedzy ( szaradziarski, szachowy, dyktando o pióro Przewodniczącej Rady Miasta), mistrzostwa w rzucie pieńkiem, wystawy w Euroregionalnym Centrum Kultury i  Komunikacji.
Sobotnie popołudnie i noc upłynęły przy dźwiękach muzyki popularnej oraz młodzieżowej, natomiast niedziela należała do muzyki ludowej, zarówno polskiej - w ramach II Festiwalu Zespołów Ludowych "Na ludową nutę", jak i naszych wschodnich i południowych sąsiadów. Najwięcej wrażeń gościom wydarzenia dostarczyła Formacja Chatelet w programie kabaretowym. 


Dni Pieńska zakończył występ gwiazdy sceny Country - Tomasza Szweda z Zespołem.


  Większość z proponowanych wydarzeń odbyła się na terenie dawnej Huty Szkła "Lucyna", która pozostaje symbolem miasta. Miejsce to nie było przypadkowe, z nim bowiem związało swe losy kilka pokoleń pieńszczan.To oni byli filarem przemysłu szklarskiego naszego miasta.

Tutaj również mieści się obecnie Qlturkombinat - Siedziba Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej, a imprezy i koncerty organizowane przez Stowarzyszenie od lat przyciągają tłumy miłośników muzyki alternatywnej. W tym roku również nie zawiedli!

W ciągu tych dwóch dni  można było również skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych, handlowych i promocyjnych oraz lunaparku. Imprezie towarzyszyły również Festyn rodzinny Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz Zawody Wędkarskie o Puchar Pieńska. Niestety i w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, co wpłynęło na frekwencje uczestników wydarzeń. Kilka koncertów odbyło się w strugach ulewnego deszczu a pieńszczanie chronili się przed wodą pod parasolami. Miejmy nadzieję, że przy organizacji kolejnych plenerowych wydarzeń kulturalnych będziemy mogli cieszyć się słońcem! 

Sponsor strategiczny "Dni Pieńska 2013" GAZ-SYSTEM S.A.

jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Rozbudowując system transportu gazu ziemnego GAZ-SYSTEM S.A. łączy oczekiwania klientów z rozwojem firmy i rynku gazu w Polsce. W 2014 roku planuje budowę nowego gazociągu Lasów-Jeleniów, który będzie przebiegać przez gminy: Pieńsk, Zgorzelec, Węgliniec i Nowogrodziec. Budowa tego jest ważnym elementem wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wspólnie z pozostałymi gazociągami, które powstaną na Dolnym Śląsku nowy gazociąg Lasów-Jeleniów umożliwi odbiór zwiększonych ilości gazu z Unii Europejskiej, w punkcie Lasów, na granicy polsko-niemieckiej oraz uatrakcyjni teren pod nowe inwestycje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

a także na stronie Urzędu Miasta

i stronie Gazety Regionalnej

Spotkanie autorskie z Markiem Sikorskim
Dzień dziecka z wędką

DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ


Dnia 2.06.2013 na staw w Pieńsku przybyło 49 dzieci, aby rozegrać zawody wędkarskie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku oraz Zarząd Koła PZW w Pieńsku.


Mimo nie najlepszej pogody młodzi adepci wędkarstwa nie odpuścili i dzielnie wytrwali do końca zawodów. Z zajmowanych stanowisk nie wygonił ich padający co chwile deszcz, a to dzięki rodzicom i opiekunom, którzy wyposażyli swoje pociechy w odpowiednie stroje przeciwdeszczowe i dzielnie ich wspierali.


dd1


dd2


więcej zdjęć na stronie www.pzwkolopiensk.pl


Po dwugodzinnej rywalizacji większość dzieci mogła przedstawić złowione ryby do ważenia.


Najwięcej ryb złowili i kolejne miejsca zajęli:  1. TRELA BARTOSZ

  2. KOSYŁA MATEUSZ

  3. MARZOL PAWEŁ

  4. SYLWESTRZAK WIKTORIA

  5. MAGALAS SZYMON

  6. SELWIAK NATALIA

  7. KAMYSZ MATEUSZ

  8. BOGDANOWICZ WOJCIECH

  9. MAGALAS IZABELA

  10. PARZENCZEWSKI PATRYK


Na zwycięzców czekały medale, liczne nagrody i upominki w postaci sprzętu wędkarskiego i zabawek. Obdarowane zostały także dzieci nie biorące udziału w zawodach, które kibicowały swoim kolegom i rodzeństwu.


W przerwie zawodów dzieci mogły posilić się pączkami, a na zakończenie czekały na nich cukierki i gorące hot-dogi, przygotowane przez Zarząd Koła PZW w Pieńsku.


Warto podkreślić że zła pogoda nie popsuła humorów dzieciom, którzy z prezentami i zadowoleniem wróciły do domu.


Zdzisław Holek10-lecie Gimnazjum w Pieńsku

Z okazji 10-lecia Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Po uroczystościach o godz. 17:00 w EuRegioKom odbył się koncert zespołu "Los Companieros" - grającego muzykę z Ameryki Południowej.Zapraszamy do galerii zdjęć


Dzień Matki

Dnia 24.05.2013 w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się koncert z okazji "Dnia Matki". Całość imprezy przygotowały dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza Gimnazjalistów

Dnia 17.05.2013 r. w EuRegioKom odbyło się


Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza Gimnazjalistów.I miejsce zajęła Marta Mietlicka, II Agata Miśta, III Wiktor Seredyński.Zwycięzcy zostali zaproszeni przez panią Grażynę Łagowską do udziału


w mającym się odbyć 8 czerwca w ramach Dni Pieńska 2013


III Dyktandzie o Pióro Przewodniczącej Rady Miejskiej.


Gratulujemy i życzymy powodzenia!


 


III Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza

Dnia 10 maja w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk
odbyło się Gminne Dyktando o Pióro Burmistrza.Już po raz trzeci uczniowie kl. IV -VI ze szkół podstawowych naszej gminy rywalizowali
o tytuł „Mistrza Ortografii”.W tym roku tytuł i pióro zdobyła Wiktoria Rybaczuk uczennica kl. V a,
drugie miejsce zajęła Marta Kobryń z kl. VI a, trzecie Nikola Jesse uczennica kl V b.


Wystawa Mój Tolkien
Dzień Europejski

W środę 8 maja w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk w ramach 19 Tygodnia Europejskiego organizowanego przez Stowarzyszenie EUROPA-HAUS GÖRLITZ e.V. i Starostwo Powiatowe Görlitz odbył się „Dzień Europejski”.

Z tej okazji dzieci z Gminy Pieńsk i Gminy Neisseaue zaprezentowały na scenie etiudy artystyczne. Razem z małymi aktorami przenieśliśmy się w świat legend i baśni, a także przeżyliśmy przygodę w Hobbitonie.

Oprócz występów, w holu EuRegioKom można było zobaczyć fotorelację z partnerskich działań gmin transgranicznych w okresie 2012-2013, a w galerii „Poddasze” zwiedzić wystawę prac plastycznych.

„Dzień Europejski” zakończył seans filmowy.


Obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 3 maja o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Pieńsku została odprawiona uroczysta Msza Święta za Ojczyznę z okazji
222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Po jej zakończeniu ok. godziny 12.10 wszyscy uczestnicy wraz z pocztami sztandarowymi przeszli ulicami miasta na Plac Wolności, gdzie po krótkim przemówieniu pana Burmistrza Jerzego Strojnego delegacje oraz mieszkańcy miasta i gminy złożyli pod pomnikiem wieńce oraz wiązanki kwiatów.


DZIEŃ EUROPEJSKI 08.05.2013
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK