775,753 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

Zittauer Musikfestival KUSSPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk z mieszkańcami
W ubiegłym tygodniu w dniach 3 i 4 kwietnia w EuRegioKom odbyło się spotkanie Burmistrza Jerzego Strojnego z mieszkańcami Miasta i Gminy Pieńsk. Spotkanie to dotyczyło nowego systemu odbioru odpadów komunalnych, wynikającego ze znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Liczna frekwencja świadczy o dużym zainteresowaniu tym zagadnieniem. Pan Burmistrz odpowiadał na pytania związane nie tylko z tematem spotkania, ale także na na zapytania dotyczące gospodarki Miasta i Gminy Pieńsk.
"MAŁA WIELKANOC" 06.04.2013r.

Regulamin konkursu kulinarnego
„NA NAJSMACZNIEJSZE CIASTO WIELKANOCNE”

Organizator:
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk

Termin:
06.04.2013r.
„Mała Wielkanoc na styku czterech kultur” godz.15.00

Miejsce:
Euroregionalne Centrum Kultury Pieńsk

Cele konkursu:
-propagowanie tradycyjnego wypieku ciast wielkanocnych
-wymiana doświadczeń kulinarnych

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Pieńsk oraz goście z gmin partnerskich.
2. Oceniane będą tradycyjne ciasta wielkanocne (mazurki, makowce, pierniki, babki, serniki, sękacze). Wszystkie zgłoszone wypieki będą rywalizowały ze sobą
w jednej kategorii- najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.
3. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia najpóźniej do dnia 04.04.2013r. pod nr tel. 757786565 lub osobiście w biurze Euroregionalnym(I piętro -od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00)
4. Komisja konkursowa nagrodzi I, II, III miejsce, pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.
5. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna
6. Uczestnik zgłaszając się do konkursu jednocześnie wyraża zgodę na wyeksponowanie ciasta na specjalnie przygotowanym stole oraz na przeznaczenie go ( po rozstrzygnięciu konkursu) do degustacji przez uczestników imprezy.
7. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu imprezy ok. godz.17.00
8. Kryteria oceny:
- walory smakowe
- walory estetyczne
- nawiązanie do tradycji

Informacje dodatkowe:
Ze względów organizacyjnych każdy uczestnik ma prawo zgłoszenia jednego rodzaju ciasta. Potrawa powinna być doręczona na konkurs w formie gotowej w dniu imprezy(sobota 06.04.2013 do godz. 14.30). Do ciasta należy dołączyć nazwę oraz dane autora wypieku.
"POWITANIE WIOSNY" 23.03.2013r.
Dnia 21 marca 2013r. w Pieńsku odbyła się impreza pn.: „ POWITANIE WIOSNY” Z powodu niesprzyjającej aury wszystkie zabawy i konkursy przenieśliśmy do byłej restauracji „ HUTNIK” Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Pieńsku ( współorganizatora imprezy) obok Supermarketu SPAR „Alicja”
W imprezie współorganizowanej również przez EuRegioKom Pieńsk wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych naszego Miasta i Gminy.
Już od godzin porannych supermarket SPAR zapraszał klientów z okazji nadejścia wiosny do odwiedzenia swoich sklepów i degustacji przepysznych smakołyków a myśmy wraz z marzannami zebrali się przed EuRegioKom aby w barwnym korowodzie udać się na miejsce spotkania w przytulnym pomieszczeniu po byłej restauracji „HUTNIK”. Podczas trwających zabaw i konkursów, do których nagrody przygotowały Gminna Spółdzielnia „ Samopomoc Chłopska” w Pieńsku, SPAR „Alicja” oraz SPAR Express zebrało się jury pod przewodnictwem naszego gościa pani Anety Nowak - wicedyrektor Regionu Zachód SPAR POLSKA by wspólnie wyłonić laureatów konkursów na „Najładniejszą Marzannę”i „ Najpiękniejszy strój- PANI WIOSNA”. Podczas zabawy oprawę muzyczną przygotował zespół ludowy „ Żarki”. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na naszą imprezę i do zobaczenia za rok!!!

ZESPÓŁ LUDOWY "ŻARKI"-aktualny skład


Babicz Mirosława

Bździuch Stanisława

Kawka Zbigniew

Korba Janina

Krupczyńska Helena

Marczyk Wanda

Płatek Krystyna

Tur Anastazja

Warzecha Dorota

Wojciechowska Jadwiga

Wojciechowski Michał

Zając Irena

Zając Edward
" DZIEŃ KOBIET" w EuRegioKom Pieńsk - 07.03.2013r.
Dnia 07 marca 2013 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk już od godziny 16.00 gościliśmy piękniejszą część naszego społeczeństwa , a mianowicie NASZE PANIE, które z okazji DNIA KOBIET licznie przybyły do naszego ośrodka.
Przygotowaliśmy dla NICH w tym dniu liczne atrakcje i niespodzianki.
Imprezę rozpoczęła projekcja filmu-komedia romantyczna-" Słodka zemsta". Po seansie na scenie pojawiali się kolejno pan Waldemar Sikora śpiewający przeboje specjalnie dla PAŃ, konfenansjer a za razem muzyk pan Grzegorz Żak oraz specjalnie powołany na tę okoliczność amatorski kabaret o nazwie.....” Kabaret amatorski”( składający się oczywiście z samych panów)w swoich skeczach ukazujący szeroko rozumiane relacje damsko-męskie.
Wszyscy występujący artyści nagradzani zostali co chwilę gromkimi i hucznymi brawami …..oraz salwami śmiechu przez wszystkie obecne na sali PANIE.

\


DZIEŃ KOBIET W EUREGIOKOM PIEŃSK 07.03.2013 - godz.16.00
KONCERT AKORDEONOWY 03.03.2013r.
Dnia 3 marca 2013r. W EuRegioKom odbył się koncert akordeonowy duetu z Ukrainy Olexandr Burdyug i Andry Fesenko y – artyści zagrali na akordeonach guzikowych. Obaj panowie są absolwentami Państwowej Akademii Muzycznej im. Prokofiewa w Doniecku na Ukrainie. Występowali na Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech, we Włoszech i Niemczech. Są nauczycielami gry na bajanie i akordeonie w Wyższej Szkole Kultury i Sztuki w Sumach na Ukrainie.
W ich repertuarze znalazły się utwory min. J.S. Bacha, A.Vivaldiego, W.A. Mozarta, M.Ogińskiego, ale także i melodie lżejszego formatu jak "Kalinka" czy " Hej sokoły" Za wspaniały koncert i wspaniałą publiczność serdecznie dziękujemy.


NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
KONCERT "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" 22.02.2013 r." WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Koncert odbył się 22 lutego 2013 r (piątek) o godz. 17.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku( współorganizator koncertu). Podczas koncertu specjalnie dla Was wystąpili: Stokrotki, Tygryski, chór szkolny, soliści, recytatorzy szkolni, mali aktorzy, tancerze, a nawet rodzice.

Koncert ten poświęcony był II Ogólnopolskiej Akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”,
Jest to kampania, dzięki której mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom zamieszkującym w jednym z najbiedniejszych państw na świecie, w Czadzie w Afryce. Kampania miała na celu zebranie funduszy na szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym. Czad boryka się nie tylko z klęską nieurodzaju i niedożywieniem lecz również z wieloma epidemiami: polio, cholerą, odrą i zapaleniem opon mózgowych.

Fundusze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie.
Wszystkim ,którzy brali udział w tym szczytnym przedsięwzięciu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!


WYSTAWA" TKANINY UNIKATOWEJ" 15.02.2013 r.
Dnia 15 lutego 2013 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się wernisaż wystawy Edyty Roli-Marcinowskiej „TKANINA UNIKATOWA”

Pani Edyta mieszka i pracuje w Legnicy. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze i Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem na kierunku malarstwa ze specjalizacją Tkanina Przestrzenna i Gobelin w pracowni prof. U. Plewki-Schmidt 2001-2003). Uczestniczy w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentowała między innymi: w Galerii Miejskiej w Tarnowie, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Muzeum Archeologicznym w Głogowie, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Sommecaise Del' Objet (Francja). W 2007 r. na Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Przestrzennej w Gdyni zdobyła Grand Prix (za pracę Zagłębie Miedziowe II).
Prowadzi działalność dydaktyczną realizując programy z zakresu sztuk plastycznych, nagradzane i wyróżniane w ogólnopolskich kampaniach pod Patronatem Ministerstwa EdukacjiEuroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk ZAPRASZA
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę TKANINA UNIKATOWA autorstwa Pani Edyty Roli-Marcinowskiej.
Na zwiedzanie wystawy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 a w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-14.00
GALERIA" PODDASZE"
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
12.03.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK