827,685 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Spotkanie miłośników poezji i literatury
Kurs języka niemieckiego
Koncert Multimedialny "M jak Mozart"
Rekonstrukcja atau na Wichrowy Czub
Spotkania z Hobbitem 11.09. 17.09. 24.09

W dniach 11.09, 17.09 i 24.09.2013 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyły się spotkania z Hobbitem. W imprezach wzięły udział klasy czwarte, trzecie i drugie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku (kl. IV c, III c i II a) oraz szkoły podstawowej z Zodel (Grundschule Zodel). Celem tych spotkań były komunikacja językowa i integracja środowisk oraz popularyzacja czytelnictwa poprzez poznanie postaci popularnych na całym świecie książek. Dzieci wzięły udział w potyczkach rycerskich, glinolepieniu i poszukiwaniach ukrytych skarbów. W szkole elfów poznały techniki pisania piórem , a w pracowni krasnoludów samodzielnie wykonały sakiewki. Utrudzeni wędrowcy mogli posilić się w elfickiej jadłodajni i posłuchać muzyki w wykonaniu mnicha Jakuba. Dzieci tańczyły też ZUMBE i samodzielnie lepiły podpłomyki. Uczestnicy pierwszego spotkania (11.09) obejrzeli również pokaz sekcji zapaśniczej UKS Hutnik Pieńsk.


 


  


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

SPOTKANIE 11.09.2013 klasy IV

SPOTKANIE 17.09.2013 klasy III

SPOTKANIE 24.09.2013 klasy II

 

URODZINY BILBO BAGGINSA 22.09.2013

URODZINY BILBO BAGGINSA 22.09.2013

 

W minioną niedzielę na wewnętrznym dziedzińcu EuRegioKom odbyły się „Urodziny Bilbo Bagginsa” czyli piknik rodzinny z poezją J.R.R Tolkiena. Pogoda nam dopisała, więc nie musieliśmy chronić się w budynku. Przy ciepłych napojach i pysznym ciachu można było zobaczyć występy dzieci i młodzieży z koła teatralnego działającego przy EuRegioKom i wysłuchać pieśni w wykonaniu Grzegorza Żaka. Na grillu piekły się kiełbasy, dzieci lepiły podpłomyki, a dorośli słuchali magicznego koncertu zespołu „Ęzibaba” z Pieńska.ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Dzień Seniora 05.09.2013

Dnia 05.09.2013 odbył się Dzień Seniora na sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk. Na spotkanie przybył Burmistrz Miasta i Gminy pan Jerzy Strojny oraz zaproszeni goście.
Na scenie wystapił zespół Lasowianie. W imprezie uczestniczyły 102 osoby.
Galeria zdjęć ze spotkania

Urodziny Bilbo Bagginsa

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z poezją J.R.R. Tolkiena. "Urodziny Bilbo Bagginsa - czyli zabawa z dawna oczekiwana" to forma pikniku rodzinnego, zatem zestawy piknikowe mile widziane! Z pewnością atmosferę spotkania uprzyjemnią odpowiednie wdzianka uczestników - stosowne do wydarzenia.


Inspiracją będą z pewnością takie filmy jak "Władca Pierścieni" i "Hobbit", choć liczymy na Waszą pomysłowość! Hobbici, Elfy, Krasnoludy i Czarodzieje bardzo pożądani, choć i mroczniejszych postaci nie wyprosimy, gdyż liczy się zabawa.


Piknik przewidziany jest jako impreza plenerowa - może Polska Złota Jesień zawita na dziedziniec Domu Kultury w Pieńsku. A jeśli Saruman nagoni nam chmury nad głowy, to zabawa przenieść się może z powodzeniem do wnętrza budynku. Zachęcamy do deklamacji i recytacji na scenie, jaką dla Państwa przygotujemy.


Pomiędzy ciastkiem a kiełbaską (grill ogólnie dostępny - tylko na niego coś trzeba wrzucić) wystąpią młodzi artyści działający przy EuRegioKom Pieńsk oraz Grzegorz Żak z Familią i Zespół Muzyki Dawnej "Ęzibaba" z Pieńska.


Któż dołączy do nas jeszcze? Kogo nogi do nas przyniosą? Hmmm, tego nawet czarodziej Gandalf nie jest w stanie odgadnąć. 22 września to nie przypadkowa data - wtedy właśnie święcili swe urodziny Bilbo i Frodo. No właśnie... Frodo może i się zjawi, ale Bilbo gdzieś nam zniknął. Mówił coś o złotym pierścieniu i lombardzie w Zgorzelcu.


Zapraszamy do wspólnej zabawy!      

I Festiwal Slowian w Brzezniku kolo Boleslawca
w 330 rocznicę ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ
obchody 74 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej 3 września w Cieplicach

3 września w Cieplicach pod „Mieczami Piastowskimi” odbyły się obchody 74 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W uroczystościach tych na zaproszenie pułkownika Edwarda Jakubowskiego, prezesa okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, wziął udział poczet sztandarowy Polskiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Koło Pieńsk wraz z dyrektorem Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk Andrzejem Świderskim.W strugach deszczu uczestnicy oddali hołd poległym żołnierzom.


zdjęcie zapożyczone ze strony http://www.jelonka.com/

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK