732,127 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Sylwester 2018
Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2019

strona www Orszaku

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

SPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
ZESPÓŁ LUDOWY "ŻARKI"-aktualny skład


Babicz Mirosława

Bździuch Stanisława

Kawka Zbigniew

Korba Janina

Krupczyńska Helena

Marczyk Wanda

Płatek Krystyna

Tur Anastazja

Warzecha Dorota

Wojciechowska Jadwiga

Wojciechowski Michał

Zając Irena

Zając Edward
" DZIEŃ KOBIET" w EuRegioKom Pieńsk - 07.03.2013r.
Dnia 07 marca 2013 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk już od godziny 16.00 gościliśmy piękniejszą część naszego społeczeństwa , a mianowicie NASZE PANIE, które z okazji DNIA KOBIET licznie przybyły do naszego ośrodka.
Przygotowaliśmy dla NICH w tym dniu liczne atrakcje i niespodzianki.
Imprezę rozpoczęła projekcja filmu-komedia romantyczna-" Słodka zemsta". Po seansie na scenie pojawiali się kolejno pan Waldemar Sikora śpiewający przeboje specjalnie dla PAŃ, konfenansjer a za razem muzyk pan Grzegorz Żak oraz specjalnie powołany na tę okoliczność amatorski kabaret o nazwie.....” Kabaret amatorski”( składający się oczywiście z samych panów)w swoich skeczach ukazujący szeroko rozumiane relacje damsko-męskie.
Wszyscy występujący artyści nagradzani zostali co chwilę gromkimi i hucznymi brawami …..oraz salwami śmiechu przez wszystkie obecne na sali PANIE.

\


DZIEŃ KOBIET W EUREGIOKOM PIEŃSK 07.03.2013 - godz.16.00
KONCERT AKORDEONOWY 03.03.2013r.
Dnia 3 marca 2013r. W EuRegioKom odbył się koncert akordeonowy duetu z Ukrainy Olexandr Burdyug i Andry Fesenko y – artyści zagrali na akordeonach guzikowych. Obaj panowie są absolwentami Państwowej Akademii Muzycznej im. Prokofiewa w Doniecku na Ukrainie. Występowali na Ukrainie, w Polsce, na Węgrzech, we Włoszech i Niemczech. Są nauczycielami gry na bajanie i akordeonie w Wyższej Szkole Kultury i Sztuki w Sumach na Ukrainie.
W ich repertuarze znalazły się utwory min. J.S. Bacha, A.Vivaldiego, W.A. Mozarta, M.Ogińskiego, ale także i melodie lżejszego formatu jak "Kalinka" czy " Hej sokoły" Za wspaniały koncert i wspaniałą publiczność serdecznie dziękujemy.


NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
KONCERT "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" 22.02.2013 r." WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"

Koncert odbył się 22 lutego 2013 r (piątek) o godz. 17.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku( współorganizator koncertu). Podczas koncertu specjalnie dla Was wystąpili: Stokrotki, Tygryski, chór szkolny, soliści, recytatorzy szkolni, mali aktorzy, tancerze, a nawet rodzice.

Koncert ten poświęcony był II Ogólnopolskiej Akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”,
Jest to kampania, dzięki której mogliśmy pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom zamieszkującym w jednym z najbiedniejszych państw na świecie, w Czadzie w Afryce. Kampania miała na celu zebranie funduszy na szczepionki przeciwko chorobom zakaźnym. Czad boryka się nie tylko z klęską nieurodzaju i niedożywieniem lecz również z wieloma epidemiami: polio, cholerą, odrą i zapaleniem opon mózgowych.

Fundusze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rzecz ratowania życia dzieci w Czadzie.
Wszystkim ,którzy brali udział w tym szczytnym przedsięwzięciu SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!


WYSTAWA" TKANINY UNIKATOWEJ" 15.02.2013 r.
Dnia 15 lutego 2013 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się wernisaż wystawy Edyty Roli-Marcinowskiej „TKANINA UNIKATOWA”

Pani Edyta mieszka i pracuje w Legnicy. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze i Wyższą Szkołę Sztuki Stosowanej w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem na kierunku malarstwa ze specjalizacją Tkanina Przestrzenna i Gobelin w pracowni prof. U. Plewki-Schmidt 2001-2003). Uczestniczy w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentowała między innymi: w Galerii Miejskiej w Tarnowie, Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu, Muzeum Archeologicznym w Głogowie, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Sommecaise Del' Objet (Francja). W 2007 r. na Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Przestrzennej w Gdyni zdobyła Grand Prix (za pracę Zagłębie Miedziowe II).
Prowadzi działalność dydaktyczną realizując programy z zakresu sztuk plastycznych, nagradzane i wyróżniane w ogólnopolskich kampaniach pod Patronatem Ministerstwa EdukacjiEuroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk ZAPRASZA
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk ma zaszczyt zaprosić Państwa na wystawę TKANINA UNIKATOWA autorstwa Pani Edyty Roli-Marcinowskiej.
Na zwiedzanie wystawy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 a w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-14.00
GALERIA" PODDASZE"
KONCERT AKORDEONOWY 03.03.2013r.
FERIE ZIMOWE 2013-PÓŁMETEK"
No i ferie już na półmetku.....trochę szybko czas leci, ale za to wiele się działo w EuRegioKom.
Już od poniedziałku zapraszaliśmy wszystkie dzieciaki z całej gminy do wspólnych zabaw i imprez organizowanych przez nasz ośrodek oraz Bibliotekę Miejską w Pieńsku.
Codziennie rano oglądaliśmy wspólnie filmy i bajki by potem zjeść razem drugie śniadanie zasponsorowane przez Gminną Spółdzielnię „ Samopomoc Chłopską” w Pieńsku, by zaraz uczestniczyć a to w glinolepieniu” Gęboli” , grach i zabawach na „ Wyspie piratów” i w „Świecie dinozaurów” wyczarowywaniu różnych rzeczy z pomocą prawdziwego magika,by potem razem z panią Joanną- Kierownikiem Biblioteki zanurzyć się w świat „ Baśni polskich” czy też pozmagać się podczas trwania turnieju gier planszowych. Na zakończenie każdego dnia ferii mogliśmy się spotkać na popołudniowych projekcjach filmów dla młodzieży .Na zakończenie zaś półmetka ferii wybraliśmy się na lodowisko „Łoś” do Łagowa. Wyjazd na lodowisko mógł odbyć się dzięki pomocy Spółki z o.o. Uni Mould.
Zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych do udziału w grach,zabawach i imprezach organizowanych j przez cały drugi tydzień trwania" Ferii Zimowych 2013


FERIE ZIMOWE W SOŁECTWACH - GLINOLEPIENIE "GĘBOLE"

FERIE ZIMOWE W SOŁECTWACH - GLINOLEPIENIE "GĘBOLE"

28.02.2013R. PONIEDZIALEK

10.00-ŻARKI NAD NYSĄ
12.00- BIELAWA DOLNA
13.30-PIEŃSK
15.30- STOJANÓW

31.02.2013R. CZWARTEK

10.00- LASÓW

07.02.2013R.

10.00- BIELAWA GÓRNA
14.00- DŁUŻYNA DOLNA
16.00- ŻARKI ŚREDNIE

ZAPRASZAMYPieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Piknik historycznyPiknik historyczny

Bitwa o Łużyce

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Aktualne wystawy

Pieńsk i jego mieszkańcy na fotografiach z lat 1946-1989

WYSTAWA CZYNNA

PN-PT 8:00 - 18:00


-----------------------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK