827,659 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Mikołaj w Bielawie Dolnej

6 grudnia Mikołaj jak co roku odwiedził również dzieci w Bielawie Dolnej. Podczas spotkania dzieci odpowiadały na zagadki przygotowane przez Mikołaja oraz wzięły udział w zabawach przy mikołajowej muzyce.
GALERIA ZDJĘĆ

 

Mikołaj z wizytą w Przedszkolu

6 grudnia z powodu złej pogody Mikołaj zamiast gościć dzieci w EuRegioKom Pieńsk spotkał się z nimi w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Pieńsku. Po zabawie i uroczystym rozdaniu prezentów Mikołaj udał się do każdej grupy na słodki poczęstunek. Dzieci ciepło pożegnały Mikołaja i zaprosiły go do odwiedzin za rok.
GALERIA ZDJĘĆ


 

uroczysta konferencja kończąca projekt „PRZEBUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY..."W dniu 5 grudnia 2013 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji „EuRegioKom Pieńsk” odbyła się uroczysta konferencja kończąca transgraniczny polsko-niemiecki projekt partnerskich Gmin Pieńsk i Neißeaue pn.:


PRZEBUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W PIEŃSKU Z WYKONANIEM SIECI WODOCIĄGOWEJ DLA GMINY NEISSEAUE WRAZ Z INFRASTUKTURĄ TOWARZYSZĄCĄ ZAPEWNIAJĄCĄ OBUSTRONNĄ DOSTAWĘ WODY PITNEJ”


Projekt ten współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ProgramuOperacyjnegoEuropejskiej Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013.


Gmina Pieńsk jest Partner Wiodącym a Gmina Neißeaue Partnerem projektu.

więcej informacji na stronie www Urzędu Miasta i Gminy Pieńsk


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "A to jesień właśnie"

Konkurs plastyczny pt. „A to jesień właśnie” został rozstrzygnięty.


Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej laureatami zostali:


Bartosz Kowalczyk ( 8 lat) - I miejsce

Kamil Stróżyczak (9 lat) - II miejsce

Dominik Siluta ( 6 lat) - II miejsce

Szymon Chmielecki (9 lat) - wyróżnienie

Kacper Ślusarczyk (6 lat) - wyróżnienie


Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku laureatami zostali:


Patrycja Wójtowicz (II a) – miejsce I

Wiktoria Markiewicz (II a) – miejsce I

Filip Wysocki (Oddział Przedszkolny) – miejsce II

Katarzyna Pokrzyk (II a) – miejsce III

Marcin Kotelnicki (III a) – miejsce III

Amelia Wszoła (Oddział Przedszkolny)- wyróżnienie

Amelia Majda (III d) - wyróżnienie


Z Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku wyróżnienia otrzymali:


Dominika Zwierzńska (lat 6)

Nadia Jermakowicz( lat 6)

Marcelina Sikorzyńska (lat 5)

Dawid Kamiński(lat 6)

Michał Sajewicz ( grupa Biedronki)

Wiktoria Pałuska (lat 5)

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆKoncert zespołu "Pod Pretekstem..."

29 listopada EuRegioKom Pieńsk gościło na swej scenie młodzieżową grupę „Pod Pretekstem” . Zespół wykonał muzykę ludową w nowoczesnej aranżacji. Niesamowity talent i energia zespołu rozruszały początkowo nieśmiałą publiczność, która pod koniec koncertu śpiewała i klaskała razem z wokalistą.


Przy okazji koncertu, młodzież z Gimnazjum nr 1 w Pieńsku zebrała 190zł dla małej Julii, dziewczynki z wrodzoną wadą serca.


więcej informacji o Julii na stronie: www.pomagamjulii.pl

 


 

Wiedzą, jak rozważnie korzystać z Internetu

Wiedzą, jak rozważnie korzystać z Internetu

26 listopada 2013 roku w Euroregionalnym Centrum Kultury w Pieńsku odbyła się drama połączona z pogadanką dotycząca zagrożeń czyhających na młodych użytkowników Internetu.Organizatorami przedsięwizięcia byli uczniowie i nauczyciele Gimnazjum im.o.M.Tomaszka w Pieńsku.Tematyka spotkania skierowana była głównie do rodziców, nauczycieli, czy innych osób zainteresowanych tym tematem- w zamyśle na wydarzeniu mieli się pojawić głównie dorośli. W zasadzie nie było ich wielu (wielka szkoda, biorąc pod uwagę to, że to dość popularny problem wśród dzieci i młodzieży )- salę wypełnili głównie uczniowie i nauczyciele Gimnazjum.

Celem tego spotkania było zwiększenie świadomości wśród ludzi, że surfowanie po sieci niesie ze sobą niebezpieczeństwo. Wbrew pozorom dziecko jest tam bardziej narażone na różnorodne ataki niż w prawdziwym świecie. Nie zawsze przyjaciel znajdujący się po drugiej stronie monitora jest tym, za kogo się podaje- dlatego, o ile zawiera się takie znajomości, należy być wyjątkowo ostrożnym.

Przed pogadanką wśród gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej przeprowadzono ankietę. Wyniki okazały się nieco niewiarygodne. Nie przypuszczałam, aby w rzeczywistości ok. 50 % wychowanków obu placówek było w stanie obyć się bez komputera. I jedni i drudzy przyznali, że najczęściej używają go do odrabiania lekcji i przesiadywania na portalach społecznościowych. "W sieci znacznie łatwiej o niesławę niż o chwałę"- głosił nagłówek jednego ze slajdów przedstawianej prezentacji. Faktycznie, znaczna część ankietowanych stwierdziła, że została obrażona w Internecie. Wielu z nich niejednokrotnie natknęło się na wulgaryzmy, pornografię, bądź inne nieodpowiednie treści. Mnóstwo osób korzysta z niego średnio przez 4 godziny dziennie. Oznacza to, że po przyjściu ze szkoły siadają do komputera i do wieczora od niego nie odchodzą. Niektórzy spędzają przy nim całe noce, na zajęcia przychodzą przemęczeni, pozbawieni wigoru, pragną jedynie snu. Zamykając się w wirtualnej rzeczywistości może nie od razu, lecz po pewnym czasie przestają funkcjonować w prawdziwym świecie - egzystują jak rośliny.

Po pogadance przyszedł czas na uczniów należących do Koła Teatralnego działającego przy Gimnazjum w Pieńsku, którzy przygotowali kilka scenek o tej tematyce. Jedna z nich opowiadała o pewnej Kasi, która zdecydowała się na zostawienie przyjaciół i wypisanie z klubu sportowego na rzecz przesiadywania przy komputerze. Stopniowo oddalała się także od swych najbliższych, w końcu jednak jej rodzice dostrzegli problem i wszystko skończyło się dobrze. Jedna rozmowa z córką wystarczyła, aby sytuacja się ustabilizowała. Śledziliśmy także losy małej Ani- dziewczynka czuła się strasznie samotna, gdyż zapracowani opiekunowie nie mieli dla niej czasu. Na czacie poznała swojego "rówieśnika" Tomka, z którym naprawdę świetnie się dogadywała. Okazało się, że jej rozmówca był pedofilem- od spotkania z nim słuch po niej zaginął.

To spotkanie miało uzmysłowić rodzicom, co robić, gdy ich pociechy zamkną się w wirtualnym światku, jak je stamtąd wyciągnąć. Przedstawiono też sposoby zapobiegania takim zdarzeniom. Przede wszystkim należy rozmawiać z dzieckiem. Nie należy go obsesyjnie kontrolować, ale warto czasem zapytać, co robi w komputerze, jakie strony najczęściej odwiedza, z kim rozmawia. Jak wiadomo, wszystko jest dla ludzi. Z dóbr, do jakich mamy dostęp, trzeba jednak korzystać z umiarem, nie należy przesadzać. Pozostaje nadzieja, że nastolatki przybyłe do Domu Kultury podyskutują o tym z rodzicami i że pogadanka była dla nich okazją do refleksji i zadumy.

 

Nasz teledysk bierze udział w konkursie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszego pierwszego teledysku zrealizowanego w ramach projektu " Nie boję się muzyki"

NASZ TELEDYSK BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE - każdy głos się liczy!


KLIKNIJ TUTAJ ABY ZAGŁOSOWAĆ


 


A TAK POWSTAWAŁ TELEDYSK
- GALERIA ZDJĘĆ


Zadaniem konkursowym było stworzenie lipdubu do muzyki W.A. Mozarta , a konkretnie do jednej z jego najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych arii: Arii Królowej Nocy z opery Czarodziejski Flet.


Co to jest Lip-Dub:

Lipdub to szczególny rodzaj klipu wideo, w którym osoby występujące, poruszając odpowiednio ustami, symulują wykonanie danego utworu.  Jest to nowa forma multimedialna, polegająca na połączeniu warstwy dźwiękowej, zawierającej partię wokalną, z odpowiednio zsynchronizowaną warstwą wizualną

 DZIĘKUJEMY ZA GŁOSY :)


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 w Pieńsku zorganizowało dla dzieci z klas 1-3, spotkanie z Misiem. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się na tę wizytę: zaśpiewały piosenki, wręczyły misiowi własnoręcznie wykonane prezenty i odpowiedziały na wszystkie „misiowe” zagadki. Miś był tak uradowany, że w nagrodę obdarował dzieci „małym co nieco”.


Tego dnia również Biblioteka EuRegioKom przygotowała dla najmłodszych „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Skrzaty i Elfy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku  wysłuchały fragmentu bajki „Przygody Misia Uszatka”, zobaczyły Misiową Prezentację Multimedialną, wzięły udział w zabawach na dużej sali oraz w słodkim poczęstunku.


 


GALERIA ZDJĘĆ 

XVIII Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych Zaręba 24.11.2013

Dnia 24 listopada w Osiedlowym Domu Kultury w Zarębie odbył się XVIII Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Artystycznych. W tym roku Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk również wysłało swoich reprezentantów. Spośród wszystkich zespołów tanecznych biorących udział w Przeglądzie najbardziej spodobała się grupa z Pieńska, kierowana przez panią Sylwię Jarosz. GRATULUJEMY.   

Koncert zespołu "Pod Pfretekstem..."

"Stare na nowo, czyli Pod- Pretekstem na ludowo"

Zespół Pod- Pretekstem powstał w 2008 roku z inicjatywy Michała Matyszczaka. Dziś w całkiem odmienionym składzie i z nową energią rozpoczął pracę nad dolnośląskim programem ludowym w oryginalnej gwarze na podstawie zbioru pieśni opracowanych i zgromadzonych przez Józefa Majchrzaka. Projekt ten wspierany jest przez Centrum Kultury w Sycowie i już wkrótce ukaże się na płycie „Stare na nowo, czyli Pod- Pretekstem na ludowo”. Utwory te będzie można usłyszeć w nowej aranżacji, stworzonej przez młodych muzyków według ich własnych przemyśleń i pomysłów. Członków zespołu połączyła chęć wspólnej pracy i zabawy, a także zachwyt folklorem i zapalczywa chęć kultywowania polskich tradycji, a przede wszystkim pasja do muzyki.

Zespół tworzą: Jowita Miter (wokal), Angelika Broniszewska (skrzypce), Marta Matyszczak (bas), Michał Matyszczak (akordeon), Rafał Broniszewski (perkusja).

Zespół posiada w swoim programie m.in. takie utwory jak:


  • Gra muzyka u Kurzawy

  • Porębiok

  • Wrocławskie zygary

  • A w Kluczborku nowy króm

  • W sodku w sodecku

  • Kozira bych tańcowała

  • Zachódź słońce zachódź

  • Od Wrocławia dysc idzie

Można śmiało powiedzieć, że skład Pod- Pretekstem to esencja młodości, niesamowitego talentu, sztuki ludowej i folkowej energii. Zagrożenia w Internecie
galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK