827,670 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Zabawy karnawałowe w EuRegioKom Pieńsk

W styczniu tego roku w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk odbyły się bale karnawałowe uczniów szkół z naszej gminy: 16 stycznia 2019 - Szkoły Podstawowej nr 2 w Pieńsku, 23 stycznia - Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz 25 stycznia Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej.


Dzień Babci i Dziadka w EuRegioKom Pieńsk

Dnia 19 stycznia 2019r. w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowana przez Przedszkole Publiczne w Pieńsku.

Relacja z wydarzenia dostępna na stronie przedszkola www.przedszkole-piensk.pl

Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk - propozycja dla młodzieży

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

12 stycznia 2019 roku w EuRegioKom odbył się Szczodry Wieczór – transgraniczne spotkanie z kolędą, na które przybyli mieszkańcy z naszej gminy oraz sąsiedzi z zaprzyjaźnionych gmin: Evelin Bergmann – Burmistrz Gminy Neisseaue, dr Hermann Walter – wieloletni Burmistrz Gminy Neisseaue, delegacja z Parafii Ewangelickiej Zodel wraz z mieszkańcami Deschki, Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Adriana Wojdak, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Koło Kobiet „Bielawianki i Strzelnianki”, strażacy z naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się występem pana Waldemara Sikory, który wykonał utwór swojego autorstwa „Gwiazda Stajenki”. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe w nietypowej a zarazem niezwykłej formie, mówiące o współczesnym rozumieniu świąt i zepchnięciu Boga na margines naszego życia. Przedstawienie przygotowane zostało przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku: Danutę Bukowiecką i Ojca Jakuba Pałuskę.

Po powitaniu i występach artystycznych odbyła się prezentacja stołów bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły folklorystyczne „Żarki” i „Lasowianie”, Koło Kobiet Bielawianki
i Strzelnianki z naszej gminy oraz gości z zaproszonych gmin partnerskich, na których pojawiły się tradycyjne potrawy i łakocie, którymi zostali poczęstowani goście. Słodkie łakocie trafiły do młodych artystów, występujących tego dnia na scenie sali widowiskowej EuRegioKom. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem z zespołem Lasowianie i Żarki.Szczodry Wieczór - Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe

Ferie zimowe w EuRegioKom Pieńsk - zapisy

Orszak Trzech Króli w Pieńsku

Mikołaj w EuRegioKom Pieńsk

Mikołaj z EuRegioKom Pieńsk 2018

W tym roku 6 grudnia był dla Mikołaja i Pani Mikołajowej z EuRegioKom bardzo intensywny.
W tym dniu odwiedzili wszystkie grupy przedszkolaków w Przedszkolu w Pieńsku, gdzie zostali ugoszczeni, rozpieszczeni słodkościami i uraczeni piosenkami. Popołudniu odwiedzili dzieci w Dłużynie, gdzie po wspólnej zabawie wręczyli paczki. 7 grudnia bawili się wspólnie z dziećmi w Bielawie Dolnej. Sobota, 8 grudnia także była pracowita, gdyż w EuRegioKom odbył się spektakl teatralny "O tym jak krawiec Niteczka został królem" w wykonaniu grupy teatralnej "Pirat" z Domu Kultury w Ruszowie oraz zabawa z Mikołajem i spotkanie dzieci zaproszonych przez MGOPS w Pieńsku. Dziękujemy pięknemu Czerwonemu Kapturkowi – Ani Słotwińskiej za pomoc w zabawie mikołajkowej. Tego samego dnia popołudniu Mikołaj z Mikołajową odwiedzili Stojanów, gdzie zostali jak zawsze miło przyjęci przez elfy z rady sołeckiej. Po tańcach, zabawach i zgadywankach wręczyli dzieciom prezenty i wysłuchali piosenek w ich wykonaniu.

Może za rok Mikołaj z Mikołajową też zawitają w Gminie Pieńsk?!

Jasełka w EuRegioKom Pieńsk

Jasełka "Boże Narodzenie - mimo wszystko"

21 grudnia w EuRegioKom odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku pod kierownictwem pani Danuty Bukowieckiej i o. Jakuba Pałuski.galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK