709,973 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

SPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Zapraszamy dzieci na spektakl teatralny " WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"

Zapraszamy dzieci na spektakl teatralny


"WARKOCZ KRÓLEWNY WISEŁKI"


Środa 17.07. godz. 12:00 Sala widowiskowa EuRegioKom Pieńsk


WSTĘP WOLNY !


Spektakl na podstawie mało znanej polskiej legendy autorstwa Marty Juza Jakubowskiej, przybliżający pochodzenie nazwy rzeki Wisły. Piękna królewna Wisełka jest świadkiem wielkiej suszy, która od dłuższego czasu pustoszy kraj, aby dowiedzieć się jak ratować gród i jego mieszkańców Wisełka udaje się po radę do starej wiedźmy. Ta nakazuje jej, żeby obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta wyschniętej rzeki. Dobre serce królewny i serce dla ludu sprawiają , że kraj zostaje ocalony.
Sceneria drewnianego grodu, stroje z epoki naszych przodków, zapomniane zwyczaje sprzed wieków są cenną lekcja historii.

Czas trwania: 40 min.

Studio Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa

Wycieczka nad Czochę


WYCIECZKA 05.07.2013


ZAMEK CZOCHA, ZAPORA I ELEKTROWNIA WODNA W LEŚNEJ

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn "Powitanie wakacji" Żarki Średnie

Dn.30.06.2013r. w Żarkach Średnich odbył się festyn „Powitanie wakacji”.


Imprezę przy pomocy EuRegioKom Pieńsk oraz Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej zorganizowali Sołtys i Rada Sołecka Żarek Średnich. Za wspólną zabawę serdecznie dziękujemy!!!!!!

GALERIA ZDJĘĆ


 

Festyn rodzinny "Powitanie lata" Żarka nad Nysą

Dn.29.06.2013r. w Żarce nad Nysą odbył się festyn „ Powitanie lata”.

Imprezę zorganizowała Rada Sołecka przy pomocy Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk oraz Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej.

Za wspaniałą zabawę także w strugach deszczu serdecznie dziękujemy!!!!!!
GALERIA ZDJĘĆWycieczka nad Czochę

Dnia 05.07.2013 EuRegioKom organizuje bezpłatną jednodniową wycieczkę nad Czochę (Zwiedzanie zamku, elektrowni wodnej)

(Zapisy dzieci w wieku od 7 do 15lat przyjmowane będą do dnia 03.07 pod nr tel. 757786565 lub osobiście w biurze EuRegioKom do godz, 15tej)

ilość miejsc ograniczona!

AKCJA LATO 2013

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

DNI PIEŃSKA 2013

 W miniony weekend świętowaliśmy "Dni Pieńska". Miejscem imprezy była dawna huta szkła "Lucyna". Sobota minęła pod znakiem muzyki rockowej, soulowej i funky.W ramach obchodów organizatorzy przygotowali następujące wydarzenia kulturalno-rozrywkowe: koncerty, turnieje wiedzy ( szaradziarski, szachowy, dyktando o pióro Przewodniczącej Rady Miasta), mistrzostwa w rzucie pieńkiem, wystawy w Euroregionalnym Centrum Kultury i  Komunikacji.
Sobotnie popołudnie i noc upłynęły przy dźwiękach muzyki popularnej oraz młodzieżowej, natomiast niedziela należała do muzyki ludowej, zarówno polskiej - w ramach II Festiwalu Zespołów Ludowych "Na ludową nutę", jak i naszych wschodnich i południowych sąsiadów. Najwięcej wrażeń gościom wydarzenia dostarczyła Formacja Chatelet w programie kabaretowym. 


Dni Pieńska zakończył występ gwiazdy sceny Country - Tomasza Szweda z Zespołem.


  Większość z proponowanych wydarzeń odbyła się na terenie dawnej Huty Szkła "Lucyna", która pozostaje symbolem miasta. Miejsce to nie było przypadkowe, z nim bowiem związało swe losy kilka pokoleń pieńszczan.To oni byli filarem przemysłu szklarskiego naszego miasta.

Tutaj również mieści się obecnie Qlturkombinat - Siedziba Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej, a imprezy i koncerty organizowane przez Stowarzyszenie od lat przyciągają tłumy miłośników muzyki alternatywnej. W tym roku również nie zawiedli!

W ciągu tych dwóch dni  można było również skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych, handlowych i promocyjnych oraz lunaparku. Imprezie towarzyszyły również Festyn rodzinny Przedszkola Publicznego w Pieńsku oraz Zawody Wędkarskie o Puchar Pieńska. Niestety i w tym roku pogoda nas nie rozpieszczała, co wpłynęło na frekwencje uczestników wydarzeń. Kilka koncertów odbyło się w strugach ulewnego deszczu a pieńszczanie chronili się przed wodą pod parasolami. Miejmy nadzieję, że przy organizacji kolejnych plenerowych wydarzeń kulturalnych będziemy mogli cieszyć się słońcem! 

Sponsor strategiczny "Dni Pieńska 2013" GAZ-SYSTEM S.A.

jest jednoosobową spółką akcyjną Skarbu Państwa o znaczeniu strategicznym dla polskiej gospodarki. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju do sieci dystrybucyjnych oraz do odbiorców końcowych podłączonych do systemu przesyłowego. Rozbudowując system transportu gazu ziemnego GAZ-SYSTEM S.A. łączy oczekiwania klientów z rozwojem firmy i rynku gazu w Polsce. W 2014 roku planuje budowę nowego gazociągu Lasów-Jeleniów, który będzie przebiegać przez gminy: Pieńsk, Zgorzelec, Węgliniec i Nowogrodziec. Budowa tego jest ważnym elementem wzmocnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Wspólnie z pozostałymi gazociągami, które powstaną na Dolnym Śląsku nowy gazociąg Lasów-Jeleniów umożliwi odbiór zwiększonych ilości gazu z Unii Europejskiej, w punkcie Lasów, na granicy polsko-niemieckiej oraz uatrakcyjni teren pod nowe inwestycje.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

a także na stronie Urzędu Miasta

i stronie Gazety Regionalnej

Spotkanie autorskie z Markiem Sikorskim
Dzień dziecka z wędką

DZIEŃ DZIECKA Z WĘDKĄ


Dnia 2.06.2013 na staw w Pieńsku przybyło 49 dzieci, aby rozegrać zawody wędkarskie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka przez Urząd Miasta i Gminy w Pieńsku oraz Zarząd Koła PZW w Pieńsku.


Mimo nie najlepszej pogody młodzi adepci wędkarstwa nie odpuścili i dzielnie wytrwali do końca zawodów. Z zajmowanych stanowisk nie wygonił ich padający co chwile deszcz, a to dzięki rodzicom i opiekunom, którzy wyposażyli swoje pociechy w odpowiednie stroje przeciwdeszczowe i dzielnie ich wspierali.


dd1


dd2


więcej zdjęć na stronie www.pzwkolopiensk.pl


Po dwugodzinnej rywalizacji większość dzieci mogła przedstawić złowione ryby do ważenia.


Najwięcej ryb złowili i kolejne miejsca zajęli:  1. TRELA BARTOSZ

  2. KOSYŁA MATEUSZ

  3. MARZOL PAWEŁ

  4. SYLWESTRZAK WIKTORIA

  5. MAGALAS SZYMON

  6. SELWIAK NATALIA

  7. KAMYSZ MATEUSZ

  8. BOGDANOWICZ WOJCIECH

  9. MAGALAS IZABELA

  10. PARZENCZEWSKI PATRYK


Na zwycięzców czekały medale, liczne nagrody i upominki w postaci sprzętu wędkarskiego i zabawek. Obdarowane zostały także dzieci nie biorące udziału w zawodach, które kibicowały swoim kolegom i rodzeństwu.


W przerwie zawodów dzieci mogły posilić się pączkami, a na zakończenie czekały na nich cukierki i gorące hot-dogi, przygotowane przez Zarząd Koła PZW w Pieńsku.


Warto podkreślić że zła pogoda nie popsuła humorów dzieciom, którzy z prezentami i zadowoleniem wróciły do domu.


Zdzisław Holek10-lecie Gimnazjum w Pieńsku

Z okazji 10-lecia Gimnazjum im. o. Michała Tomaszka w Pieńsku w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Po uroczystościach o godz. 17:00 w EuRegioKom odbył się koncert zespołu "Los Companieros" - grającego muzykę z Ameryki Południowej.Zapraszamy do galerii zdjęć


Dzień Matki

Dnia 24.05.2013 w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się koncert z okazji "Dnia Matki". Całość imprezy przygotowały dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Piknik historycznyPiknik historyczny

Bitwa o Łużyce

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Aktualne wystawy

PENZIG/PIEŃSK - miasto na przedwojennej pocztówce

WYSTAWA CZYNNA

PN-PT 8:00 - 18:00


-----------------------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK