827,671 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ - AKTUALIZACJA

WYNIK NABORU

Akcja Lato 2019

AKCJA LATO 2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk 2019 - relacja

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 9 marca w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się spektakl kabaretowy przygotowany przez panów z Pieńska. To już piąta edycja takiej formy celebrowania Dnia Kobiet w naszej gminie. Z roku na rok poziom naszych artystów wzrasta a sala rokrocznie wypełnia się po brzegi rozentuzjazmowanymi paniami. I tak było i tym razem. Organizatorzy wydarzenia dziękują Pani Czesławie Wszoła za upominki dla artystów, Pani Joannie Gal za zorganizowanie akcji "Panie Panom", a także Panu Romanowi Ługowskiemu, Panom Andrzejowi i Józefowi Bartczakom oraz Strażakom z Jednostki OSP Pieńsk za wsparcie. Drogie Panie, do zobaczenia za rok!


Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk 2019

Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk - relacja

 

Karnawałowy Koncert Operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

3 marca 2019 roku w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Karnawałowy Koncert Operetkowy, w którym wzięli udział soliści scen poznańskich. Wystąpili dla nas: Agnieszka Wawrzyniak, Klaudiusz Kapłon oraz Tomasz Raczkiewicz. Podczas koncertu, okraszonego nutą humoru, usłyszeliśmy arie i duety ze znanych operetek i musicali a także znane szlagiery, takie jak: „Brunetki, blondynki”, „Czardasz – perła z Tokaju”, „Fala za falą”, „Tango Jalousi`e”, „Shi”, „Kocham go”, „Lady Carnaval” czy „Przetańczyć całą noc”. W trwającym dwie godziny koncercie wzięła udział ponad dwustu osobowa publiczność. Koncerty operetkowe w EuRegioKom Pieńsk cieszą się wielkim zainteresowaniem, czego dowodem jest wysoka frekwencja oraz pełne uznania opinie pokoncertowe słuchaczy.

Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk

Budowa Mostu Granicznego - spotkanie

1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy do obejrzenia mini wystawy w Bibliotece EuRegioKom Pieńsk

Już w najbliższą niedzielę...

Już w najbliższą niedzielę

zapraszamy na koncert operetkowy do EuRegioKom Pieńsk

Zimowe Inspiracje Kulinarne

Dnia 23.02.2019r. w EuRegioKom Pieńsk odbyła się impreza pn. "Zimowe Inspiracje Kulinarne", głównym organizatorem wydarzenia był Zespół "Lasowianie".


Wystawa pokonkursowa "Moja miejscowość jesienią"

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej

"Moja miejscowość jesienią"

prezentującej zdjęcia uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej (dyrektor Aleksandra Rybaczuk).

Organizatorkami konkursu były nauczycielki z S.P. w Dłużynie - pani Karolina Świderska i pani Katarzyna Mazur.

Wystawę można obejrzeć w holu EuRegioKom Pieńsk do końca marca 2019r.

Pożegnanie kombatanta

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Ferie Zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

 

 

Ferie Zimowe 2019 za nami. W tym roku wzięło w nich udział wielu uczestników, którzy przez dwa tygodnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez EuRegioKom Pieńsk.

Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji, zajęć plastycznych i integracyjnych zabaw ruchowych. Kolejnego dnia była energetyczna Zumba z Awokado, zajęcia instruktażowe Pierwsza Pomoc – przygotowane przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku oraz tematyczne zajęcia kreatywno – zręcznościowe „Indiańska Zima”, podczas których uczestnicy przygotowywali sobie indiańskie nakrycia głowy oraz wywoływali deszcz cukierków wraz z indiańskim szamanem. W środę odbył się turniej gier planszowych oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rzeźbiły w masie solnej. W czwartek pojechaliśmy do Multikina na film „Asterix i Obeliks – tajemnica magicznego wywaru”. W piątek odbyły się warsztaty plecionkarskie przeprowadzone przez panią Agnieszkę Pierzyńską z Pracowni Plecionkarskiej Artex, podczas których uczyliśmy się wyplatać z wikliny koszyki i ozdobne kule.

 

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami etnicznymi, gdzie poznaliśmy najważniejsze informacje o Australii, Japonii i Włoszech. Potem odwiedzili nas harcerze z 79 Pieńskiego Szczepu Harcerskiego Silvestris. Wtorek rozpoczęliśmy Zumbą z Awokado a następnie odbyły się zajęcia kreatywne „Kowbojskie harce”, podczas których dzieciaki przygotowały sobie kowbojskie kapelusze oraz rywalizowały w grupach o miano najszybszej drużyny z dzikiego zachodu. W środę odbył się drugi turniej gier planszowych oraz pieczenie kiełbasek na dziedzińcu domu kultury. Następnie odbyły się zawody sportowe. W czwartek ponownie byliśmy w kinie, tym razem na filmie familijnym „Mia i biały lew”. W piątek na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy oraz przegląd Nasze Talenty. Podczas balu wyłoniliśmy królewny i króli balu, którzy najładniej się prezentowali i bawili podczas zabaw i konkursów, a także wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy występy ochotników, którzy odważyli się zaprezentować na naszej scenie swoje talenty.Każdego dnia dla dzieci przygotowany był poczęstunek oraz ciepła herbata.

Dziękujemy panom Strażakom z OSP Pieńsk za instruktaż pierwszej pomocy oraz wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach!

  GALERIA ZDJĘĆ

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
01.08.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK