1,067,288 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Ochrona danych osobowych

  Monitoring - klauzula informacyjna

Rada Programowa EuRegioKom

Sprawozdania

Nabór pracowników

Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku ogłasza nabór na stanowisko:

BIBLIOTEKARZ

Zaproszenie do składania ofert

Dyrektor EuRegioKom Pieńsk zaprasza do złożenia oferty na wykonanie zadania w ramach realizacji projektu '1000 lat Górnych Łużyc - ludzie, grody, miasta/1000 Jahre Oberlausitz - Menschen, Burgen, Städte':

Druk zdjęć na płytach PCV

Druk materiałów promocyjnych

Tłumaczenie pisemne tekstów tablic

Tłumaczenie symultaniczne

Projekt 1000 lat Górnych Łużyc


Projekt 1000 lat Górnych ŁużycKonkurs fotograficzny


Konkurs fotograficzny na Najpiękniejszy balkon/taras, ogródek przydomowy i działkę ogrodową

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Akcja Lato 2020


Akcja Lato 2020 w EuRegioKom Pieńsk

Regulamin Akcji Lato 2020

Plakat do pobrania

Kronika Wsi Pieńsk

KRONIKA WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

Cudaki-Dziwaki - konkurs dla dzieci


CUDAKI-DZIWAKI

konkurs plastyczny dla dzieci

Regulamin konkursu

Oświadczenie dla uczestnika

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć
W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

III Rajd Rowerowy Koło wkoło Gminy WęgliniecProjekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2020

GALERIA ZDJĘĆ 2020

strona www Orszaku

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nas
Strona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
PLAN PRACY EUROREGIONALNEGO CENTRUM KULTURY

 

PLAN PRACY
EUROREGIONALNEGO CENTRUM KULTURY
I KOMUNIKACJI PIEŃSK NA ROK 2020
w sytuacji stanu epidemiologicznego


4 odcinek cyklu "Baśnie i legendy o Pieńsku"

Już jest! 4 odcinek cyklu "Baśnie i legendy o Pieńsku", który zawiera wybrane opowiadania powstałe w ramach konkursu "Baśnie i mity o Pieńsku", przeprowadzonego w 2015 roku, przez nas zredagowane i wzbogacone ilustracjami.

Elementami, jakie miały zostać zawarte w konkursowych tekstach były: fakty historyczne z przeszłości Pieńska, motyw pnia oraz postać bobra. Miłego odbioru!

8 maja 2020 - 75. rocznica zakończenia II wojny światowej
75. rocznica zakończenia II wojny światowej

Dzień Zwycięstwa!
Dziś w Polsce i wielu krajach świata obchodzimy święto upamiętniające zwycięstwo Aliantów nad faszyzmem w II wojnie światowej – 8/9 maja 1945. Uroczystości związane z 75 rocznicą planowane były jako niezwykłe wydarzenie, niestety obecna sytuacja zmusiła wielu organizatorów w Polsce i na świecie do zmiany formy i raczej symbolicznych gestów pamięci.
 
W Pieńsku złożone zostały kwiaty i zapalone znicze na Placu Wolności pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę oraz przy pomniku i kwaterach Polskich Żołnierzy Września 1939 r. - jeńców wojennych zmarłych w pieńskim lazarecie w czasie wojny.
 
 

 
Następnie w Urzędzie Miasta i Gminy Pieńsk Prezes Społecznego Komitetu Ochrony Miejsc Pamięci w Zgorzelcu oraz Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Zgorzelcu mjr Ryszard Leparowski - przy asyście Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdy wręczyli weteranowi II wojny światowej ppor. Stanisławowi Cieplechowiczowi pamiątkowe odznaczenie - Krzyż Orła II Armii Wojska Polskiego oraz bukiet kwiatów.
 
Krzyż Orła II AWP przyznany został również dawnemu mieszkańcowi Żarek Średnich obecnie zamieszkałemu w Rejowie pod Nową Solą, weteranowi -żołnierzowi II Armii WP ppor. Grzegorzowi Waśkowskiemu oraz Prezesowi Ostrowskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych Bartoszowi Lisiakowi, za szczególne zaangażowanie w organizację na terenie Powiatu Zgorzeleckiego wydarzeń upamiętniających dzieje II Armii WP.

Z uwagi na obecny stan epidemiologiczny oraz wiek jednego z wyróżnionych nie mogli Oni osobiście przybyć do Pieńska. Przyznane Im odznaczenia zostały przekazane na ręce Burmistrza MiG Pieńsk i dotrą do wyróżnionych w stosownym czasie.


 GALERIA ZDJĘĆ

Z kroniki MGOK DNI PIEŃSKA 1987

Z kroniki MGOK Pieńsk


 

Fotografie z obchodów Dni Pieńska, które odbyły się w dniach 7 – 10 maja 1987 roku, pochodzą z Kroniki Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Pieńsku. Dni miasta `87 zbiegły się z 25. rocznicą nadania praw miejskich dla Pieńska.

Obchody dni miasta otworzyła uroczysta sesja Rady Narodowej Miasta i Gminy Pieńsk podczas której wręczono przewodniczącemu rady sztandar RNMiG.

Program imprezy był bogaty i cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Odbyły się, m.in.: Turniej międzyszkolny szkół podstawowych o tytuł Omnibusa, Konkurs plastyczny, Festiwal Piosenki Harcerskiej, Barwny Korowód Młodości, II Międzygminny Przegląd Zespołów Ludowych, Występy zespołów tanecznych i śpiewaczych z Zawidowa, Karpacza i Zgorzelca, szereg wystaw: prac absolwentów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, fotograficzną przygotowaną przez Klub Fotograficzny „Nadir” MDK w Zgorzelcu, modeli latających i pływających, prac hafciarsko – dziewiarskich, filatelistyczną.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

3 odcinek cyklu "Baśnie i legendy o Pieńsku"

Zapraszamy na 3 odcinek cyklu "Baśnie i legendy o Pieńsku", który zawiera wybrane opowiadania powstałe w ramach konkursu "Baśnie i mity o Pieńsku", przeprowadzonego w 2015 roku, przez nas zredagowane i wzbogacone ilustracjami.

Elementami, jakie miały zostać zawarte w konkursowych tekstach były: fakty historyczne z przeszłości Pieńska, motyw pnia oraz postać bobra. Miłego odbioru!


229 rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu wczorajszym obchodziliśmy 229 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pod pomnikiem Poległych za Ojczyznę wiązanki okolicznościowe złożyli Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda wraz z V-ce Przewodniczącą Rady Miejskiej w Pieńsku Stanisławą Pyszko oraz delegacja Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, również w imieniu ZKRPiBWP Koło w Pieńsku.UWAGA CZYTELNICY BIBLIOTEKI EUREGIOKOM PIEŃSK !

UWAGA CZYTELNICY BIBLIOTEKI EUREGIOKOM PIEŃSK !Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Biblioteki Narodowej wypożyczanie i zwrot książek będzie możliwy po uzyskaniu przez EuRegioKom Pieńsk pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Do tego czasu Biblioteka EuRegioKom będzie nieczynna.

Prace w EuRegioKom nad opracowaniem pokonkursowych ( i nie tylko) legend o Pieńsku trwają.

Prace w EuRegioKom nad opracowaniem pokonkursowych ( i nie tylko) legend o Pieńsku trwają. Paulina opracowuje i użycza głosu, Sławek tworzy kolejne ilustracje a Ania dokonuje montażu całości i publikuje na naszej stronie FB. Już za chwil kilka kolejna odsłona baśni z Pieńskiem, Nysą Łużycką, bobrami i Borami Dolnośląskimi w rolach głównych. Pobierajcie, testujcie na dzieciach, wyrażajcie swe opinie, bowiem bardzo liczymy na pozytywny odbiór. W planach również opowiadania z przeszłości naszej okolicy w innej formule plastycznej i w mroczniejszych klimatach. Szczegóły wkrótce.

Apel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27.04.2020

 

Apel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27.04.2020

Narodowe świeta majowe

Mała Wielkanoc - na styku czterech kultur

Za nami okres Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie o tej porze organizowaliśmy wydarzenie transgraniczne pn.: "Mała Wielkanoc - na styku czterech kultur", nawiązujące do dawnych polskich obrzędów dzielenia się tym, co pozostało z jadła przygotowanego na czas wielkanocny. W naszym wydarzeniu od lat uczestniczyli Sąsiedzi z Niemiec ( w tym również Serbołużyczanie) i Czech a stoły zapełniały się tradycyjnymi potrawami, przygotowywanymi przede wszystkim przez zespoły ludowe z naszej gminy "Żarki" i "Lasowianie", Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki oraz delegacje gmin partnerskich. W okresie epidemii pozostaje nam powspominać minione edycje Małej Wielkanocy.

Zapraszamy na relację z 2016 r. autorstwa Pana Mariusza Pozorskiego.


galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK