459,139 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Ferie zimowe '2018

PLAN FERII '2018

Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2018

strona www Orszaku

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Akcja Lato 2017 już za nami !

Akcja lato 2017 już za nami!


Akcja Lato 2017 już za nami. Jak co roku, tak i w tym, przez okres lipca i sierpnia EuRegioKom Pieńsk przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży z naszej gminy.

Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od spotkania z funkcjonariuszem policji z komisariatu w Pieńsku. Pan policjant omówił niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać dzieci w czasie wakacji, przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach, zachowania ostrożności przy akwenach wodnych, itp., jak również odpowiedział na liczne pytania ze strony dzieci. Na zakończenie spotkania wręczył dzieciom upominki w postaci odblasków i planów zajęć na nowy rok szkolny.


Zajęcia letnie odbywały się tematycznie. W artystyczne wtorki uczestnicy brali udział w kreatywnych zajęciach plastycznych. Również we wtorki odwiedziliśmy dwa razy Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu, zwiedzając piękną wystawę o legendach łużyckich i braliśmy udział w warsztatach plastycznych. Ponadto w lipcowy wtorek odbyły się zajęcia zumby prowadzone przez panią Karolinę Dubrawską a w sierpniu braliśmy udział w turnieju tenisa stołowego zorganizowanym przez panią Joasię Gal.


Wakacyjne środy przeznaczone były na wycieczki: piesze, rowerowe, autokarowe. Odbyliśmy dwie wycieczki rowerowe do Kulturinsel, pociągiem do ZOO w Görlitz, rowerową do Bielawy Dolnej, pieszą do Lasowa oraz autokarową do Szklarskiej Poręby, gdzie zwiedziliśmy wodospad Szklarki, Tygiel Waloński oraz Leśną Hutę Szkła, gdzie braliśmy udział w pokazie wyrobu szklanych przedmiotów.


W czwartki odbywały się wyjazdy na basen, a przy niesprzyjającej pogodzie organizowaliśmy zajęcia ruchowe na terenie EuRegiokom. W piątki były Turnieje Gier Planszowych, Przegląd Nasze Talenty, Turniej Sportowy, oraz zabawy na świeżym powietrzu.


Na początku lipca odbyły się dwudniowe polsko – niemieckie warsztaty recyklingowe, w których brały udział dzieci z naszej gminy oraz z Rothenburga. Ponadto dwa razy zorganizowaliśmy wyjazd do kina w Zgorzelcu, a w sobotę, 12 sierpnia wybraliśmy się z młodzieżą, kolejką wąskotorową do malowniczego kurortu Oybin. W wakacyjne soboty odbywały się również festyny wiejskie w Stojanowie, Żarkach Średnich i Żarce nad Nysą.


Tak licznie przygotowane atrakcje dla dzieci nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie naszych dobrych darczyńców i sponsorów. Podziękowania za okazane wsparcie kierujemy do:

Prezes Banku Spółdzielczego w Pieńsku – Pani Agnieszki Gradeckiej, Pani Iwony Sapryk, Pani Mirosławy Ługowskiej, Pani Gizeli Lorenc, Pani Doroty Frączyk, Pani Karoliny Dubrawskiej, Pani Wioletty Tarnowskiej, Pani Adrianny Treli, Pani Grażyny Burniak, Pana Piotra Arcimowicza, Pana Mirosława Dolaty, Pana Mieczysława Grabuńczyka, Pana Piotra Gruszczyńskigo, Pana Ryszarda Żywicy, Pana Mirosława Bugajskiego, Pana Jurgena Bergmanna, Pana Ryszarda Dziedzica, Pana Józefa Krajewskiego, Pana Dariusza Rucińskiego, Pana Marcina Popielarza i do pozostałych ludzi o dobrych sercach, dzięki którym mogliśmy zorganizować dodatkowe wyjazdy dla młodych uczestników naszych zajęć letnich w EuRegioKom Pieńsk.

1 września 2017

 

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 1 września 2017 r. pod Pomnikiem Polskich Jeńców Wojennych Września 1939 r. na Cmentarzu Komunalnym w Pieńsku odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Na uroczystości obecni byli: Burmistrz Miasta
i Gminy Pieńsk Jan Magda, Wicestarosta Powiatu Zgorzeleckiego Mariusz Wieczorek, Radni Rady Powiatu Zgorzeleckiego, Radni Rady Miejskiej w Pieńsku, dyrektorzy
i przedstawiciele jednostek oświatowych i budżetowych, zakładów pracy i przedsiębiorstw. Obecny był także pan Stanisław Cieplechowicz reprezentujący Związek Kombatantów RP i BWP koło w Pieńsku.

Poczty sztandarowe wystawiły: Związek Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Pieńsku, Gmina Pieńsk, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Żołnierzy Września 1939 roku w Pieńsku, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej, Gimnazjum im. Ojca Michała Tomaszka w Pieńsku oraz Jednostka OSP w Dłużynie Dolnej. Wartę przy pomniku wystawili harcerze 62 DH „Pieńki”.

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne tegoroczne uroczystości zostały skrócone. Po przywitaniu przybyłych gości przez dyrektora EuRegioKom Pieńsk
i przemówieniach okolicznościowych Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdy oraz Wicestarosty Zgorzeleckiego Mariusza Wieczorka, modlitwę za poległych odprawił Ojciec Daniel Książek z Parafii Pieńsk. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty i wiązanki pod pomnikiem, czym uczczono polskich żołnierzy spoczywających na cmentarzu w Pieńsku.

 

1 września 1939-2017

Narodowe Czytanie 2017

Pieńsk - Warszawie 1944 -2017

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Inscenizacja historyczna Pieńsk - Warszawie w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Turniej sportowy dla dzieci 28.07.2017

Wycieczka dla młodzieży

Wycieczka autokarowa dla dzieci

Akcja Lato 2017

„Przemoc oczami dziecka” - wystawa, czerwiec 2017

Przemoc oczami dziecka” - wystawa, czerwiec 2017

 

W holu EuRegioKom na przełomie maja i czerwca miała miejsce wystawa „Przemoc oczami dziecka” przygotowana przez pracowników MGOPS w Pieńsku. Prace, które znalazły się na wystawie, wykonane zostały przez uczniów ze szkół naszej gminy.


DNI PIEŃSKA 2017 za nami

 

DNI PIEŃSKA 2017

 

W dniach 3 - 4 czerwca w Pieńsku odbyły się dni miasta.

Jak co roku impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, nie tylko z naszej gminy.

W sobotę po oficjalnym otwarciu Dni Pieńska na scenie głównej wystąpili młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej oraz z Gimnazjum im. O. Michała Tomaszka prezentując swoje talenty wokalne oraz taneczne. Po młodych artystach scena należała do zespołów śpiewaczych: Lasowianie i Żarki. Koncertowy wieczór rozpoczął zespół Kamikadze, a po nich wystąpiła gwiazda wieczoru: BoneyM Show. Późnym wieczorem zabawę pod gwiazdami rozkręcił zespół Quadro Band gromadząc przed sceną roztańczoną publiczność. W sobotę w godzinach południowych odbył się przedszkolny festyn rodzinny oraz Otwarty Turniej Szachowy O Puchar Burmistrza. W sobotni poranek odbyły się zawody wędkarskie emarytów i rencistów na pieńskim stawie. 

 

Niedzielne obchody dni miasta rozpoczęły zawody wędkarskie dla dzieci. Od godziny jedenastej odbyły się VI Szaradziarskie Mistrzostwa Pieńska oraz Turniej Tenisa Ziemnego "O puchar Burmistrza". Na hali sportowej w gimnazjum odbył się Turniej Piłkarski Gwiazd Telewizji, w którym wzięły udział: drużyna gwiazd tv - Jarosław Jakimowicz, Robert Moskwa, Kevin Aiston, Tomasz Kalczyński, Marcin Buchalski, Paweł Marciniak, Tomasz Schimscheiner, którzy zagrali z naszymi lokalnymi drużynami: Teqila Team, Hutnik Pieńsk oraz FC Pieńsk. Po południu na scenie głownej wystąpił zespół Chastity. Wieczór należał do gwiazd: Mezo, który wystąpił wraz z zespołem oraz znanego zespołu disco polo - Classic. Na zakończenie Dni Pieńska odbył się niezwykły pokaz sztucznych ogni. Imprezie towarzyszyło wiele innych atrakcji: konkursy wiedzy, wydarzenia sportowe, koncerty Sceny Alternatywnej Qlturkombinat, lunapark. W piątek, 2 czerwca, w Hucie Szkła Łużyce odbyły się Zawody Hutnicze w dmuchaniu szkła. 28 maja odbył się także Festyn z okazji Dnia Dziecka orgnizowany przez Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. W niedzielę imprezę poprowadził Jarosław Jakimowicz, który przybył z ekipą gwiaz na turniej piłkarski.
Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom oraz gościom. Sponrorami tegorocznych Dni Pieńska byli: Bank Spółdzielczy w Pieńsku, Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Pieńsku, SPAR, Alior Bank Partner Pieńsk, Sieć Sklepów FIAMP Szymon Sobków, Kulturinsel Einsiedel, Neisse Tours. Sponsorem głównym imprezy była firma POZBRUK.

 

Wyniki w poszczególnych turniejach i konkursach zorganizowanych w ramach Dni Pieńska 2017:

 

Zawody Hutnicze w Dmuchaniu szkła:

I miejce: Ryszard Pałka, Władysłąw Góźdź

II miejsce: Feliks Mackiewicz, Robert Balcerzak

III miejsce: Dariusz Kieruzal, Zbigniew Śniegula

 

Otwarty Turniej Szachowy:

I miejsce: Dariusz Bukowski

II miejsce: Tadeusz Miszczak

III miejsce: Zenon Wilczyński

 

VI Szaradziarskie Mistrzostwa Pieńska:

I miejsce: Jan Małecki

II miejsce: Aleksandra Szlądzak

III miejsce: Danuta Zielińska

 

Turniej Tenisa Ziemnego:

I miejsce: Łukasz Brodziak

II miejsce: Paweł Starzewski

III miejsce: Marek Czerwiński

 

Turniej Piłkarski Gwiazd Telewizji:

I miejsce: Hutnik Pieńsk

II miejsce: Teqila Team

III miejsce Drużyna Gwiazd

 

  ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ :

 

2 czerwca ZAWODY HUTNIKÓW

3 czerwca SOBOTA

4 czerwca NIEDZIELA

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK