379,687 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Akcja Lato 2017


Dni Pieńska '2017


KONCERTY

ZAWODY HUTNICZE

REGULAMIN DNI PIEŃSKA

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2017

strona www Orszaku

GALERIA ZDJĘĆ '2017

Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Życzenia

Koncert operetkowy „Usta milczą, dusza śpiewa”

Koncert operetkowy „Usta milczą, dusza śpiewa”

2 kwietnia w EuRegioKom odbył się koncert przepełniony piękną muzyką operetkowo - musicalową „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu solistów poznańskich. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory takie jak: „Kocham go”, „Miłość to niebo na ziemi”, „Klucze” kompozytora Franciszka Lehara, ”Zejdź do gondoli”, „Bociany” - Straussa, czy „Wiedeń mój”, „Te cudne oczy”, „O, bajadero”, „Graj cyganie” - Kalmana, oraz tytułowe „Usta milczą, dusza śpiewa”.

Wystąpili przed nami Agnieszka Wawrzyniak, Klaudiusz Kapłon i Bartosz Kuczyk, którzy w prawie dwugodzinnym koncercie przenieśli licznie przybyłą publiczność w świat operetki i musicalu.


Powitanie wiosny!

Powitanie wiosny!

21 marca pieńskim deptakiem przeszły barwne korowody dzieci z Przedszkola w Pieńsku oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieci w barwnych strojach witały wiosnę i przywoływały słońce.

22 marca w EuRegioKom gościła klasa II c, wraz ze swoją wychowawczynią panią Dorotą Tobołą.

Uczniowie wzięli udział w wiosennych zajęciach plastycznych, w czasie których wykonali barwne obrazy, które zdobią wejście do EuRegioKom. Po zajęciach przygotowany został dla dzieci poczęstunek oraz słodkie upominki za udział w warsztatach. Powitanie wiosny zakończyliśmy wspólnym zdjęciem przed EuRegioKom.

I Turniej FIFA 17 w EuRegioKom

I Turniej FIFA 17 w EuRegioKom


W sobotę, 18 marca 2017 roku w EuRegioKom odbył się I Turniej Fifa 17, którego organizatorami byli: Karol Kisielewski, Wojciech Szczerba, Jakub Drzewiecki, Karol Korzeniewski, Dawid Trela oraz Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku.

Turniej przyciągnął wielu zainteresowanych, wystąpiło 32 zawodników w różnym wieku.

Zwycięzcami zostali:

Rafał Bałagan Woś – I miejsce

Tomasz Olejniczak – II miejsce

Dariusz Kowal – III miejsce

Karol Korzeniewski – IV miejsce

Dziękujemy sponsorom: panu Grzegorzowi Pozauciowi, panu Gabrielowi Linka, panu Pawłowi Gardjanowi oraz EuRegioKom za ufundowanie nagród dla zwycięzców turnieju.

Dziękujemy również Dyrektorom Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku oraz Gimnazjum w Pieńsku za wypożyczenie sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia rozgrywek.Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

Robert Moskwa w EuRegioKom Pieńsk

Robert Moskwa w EuRegioKom Pieńsk

 

W sobotę, 11 marca, gościliśmy w EuRegioKom Roberta Moskwę, który przybył z recitalem dla Pań, w ramach obchodów Dnia Kobiet.

Robert Moskwa to aktor filmowy i teatralny, współzałożyciel wrocławskiego teatru K2. W 1991 roku ukończył studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.

Znany głównie z seriali: „M jak miłość” oraz „Tylko miłość”. W 2016 roku zagrał w filmie „Historia Roja”, gdzie wcielił się w postać Stanisława Borodzicza.

Wykonał utwory znanych polskich wykonawców, takie jak: Wiolonczelistka Niepewność, Jej portret, Macho, Malcziki. Pieńska publiczność ciepło przyjęła aktora „M jak miłość” oraz nagrodziła go dużymi brawami.


Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk

Turniej Fifa 17 w EuREgioKom Pieńsk

 regulamin

Ferie w EuRegioKom Pieńsk '2017

Ferie 2017 w EuRegioKom Pieńsk

  Ferie zimowe 2017 już za nami. Jak co roku Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji
w Pieńsku przygotowało szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji, który wyjaśnił dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wolny czas i jak poruszać się po ulicach zwłaszcza zimą, gdy szybko zapada zmierzch. Przypomniał także numery alarmowe, pod które należy dzwonić w nagłych wypadkach.

 

Uczestnicy Ferii 2017 brali udział w wielu zajęciach zarówno plastycznych, jak i ruchowych. Robiliśmy kartki walentynkowe, malowaliśmy pejzaże przywołujące wiosnę, jak również tworzyliśmy zielone stworki z włosami, które tworzyła rosnąca trawa. Zorganizowane były zabawy sportowe na wesoło oraz harcerskie igraszki przygotowane i przeprowadzone przez 62. Drużynę Harcerską "Pieńki".

 

W środę, 15 lutego, uczestnicy wzięli udział w grze terenowej po Pieńsku, przygotowanej przez pracowników EuRegioKom. Zorganizowane były także dwa turnieje gier planszowych, cieszące się dużym zainteresowaniem. W piątek 17 lutego wybraliśmy się do Fabryki Fitness na zajęcia ruchowe przeprowadzone przez panią Sylwię Jarosz. W poniedziałek, 20 lutego, dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pn. „Podróż przez baśnie”. We wtorek było energetycznie, gdyż gościliśmy panią Karolinę Dubrawską za zajęciach zumby. W środę 22 lutego wybraliśmy się do Muzeum Łużyckiego do Zgorzelca, aby zwiedzić wystawę „Wikingowie. Truso – legenda Bałtyku”.

  

 

W czwartek, który był tłustym czwartkiem, odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci prezentowały stroje, w których przybyły. W trakcie ferii zorganizowane były dwa wyjazdy na lodowisko ŁOŚ do Łagowa. Specjalnie dla młodzieży zorganizowane były zajęcia Jumpingu w Awokado Karolina Dubrawska oraz wyjazd na kręgle do Zgorzelca. Ferie zakończyliśmy przeglądem „Nasze Talenty”, podczas którego dzieci i młodzież mogły zaprezentować to, co potrafią najlepiej. Były śpiewy, tańce, gimnastyka oraz recytacja. Jednym słowem mamy bardzo zdolne dzieciaki w gminie.


Każdego dnia dzieci mogły posilić się przy śniadaniu i ciepłej herbacie. Wszelkie atrakcje
i wyjazdy były bezpłatne i ogólnodostępne dla uczestników, którzy nie ponosili kosztów z nimi związanych.

W tym miejscu składamy gorące podziękowania naszym drogim darczyńcom: pani Darii Rędziak, Prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska pani Małgorzacie Didenko, pani Mirosławie Ługowskiej oraz Dyrektorowi Muzeum Łużyckiego panu Piotrowi Arcimowiczowi za okazane wsparcie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

I TYDZIEŃ FERII

II TYDZIEŃ FERII


Recital Roberta Moskwy 11.03.2017

Ferie dla młodzieży w EuRegioKom Pieńsk '2017

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
środa 27.09. godz.18:00

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK