344,873 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Akcja Lato 2017


Dni Pieńska '2017


KONCERTY

ZAWODY HUTNICZE

REGULAMIN DNI PIEŃSKA

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2017

strona www Orszaku

GALERIA ZDJĘĆ '2017

Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk

Turniej Fifa 17 w EuREgioKom Pieńsk

 regulamin

Ferie w EuRegioKom Pieńsk '2017

Ferie 2017 w EuRegioKom Pieńsk

  Ferie zimowe 2017 już za nami. Jak co roku Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji
w Pieńsku przygotowało szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z naszej gminy. Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji, który wyjaśnił dzieciom, jak bezpiecznie spędzać wolny czas i jak poruszać się po ulicach zwłaszcza zimą, gdy szybko zapada zmierzch. Przypomniał także numery alarmowe, pod które należy dzwonić w nagłych wypadkach.

 

Uczestnicy Ferii 2017 brali udział w wielu zajęciach zarówno plastycznych, jak i ruchowych. Robiliśmy kartki walentynkowe, malowaliśmy pejzaże przywołujące wiosnę, jak również tworzyliśmy zielone stworki z włosami, które tworzyła rosnąca trawa. Zorganizowane były zabawy sportowe na wesoło oraz harcerskie igraszki przygotowane i przeprowadzone przez 62. Drużynę Harcerską "Pieńki".

 

W środę, 15 lutego, uczestnicy wzięli udział w grze terenowej po Pieńsku, przygotowanej przez pracowników EuRegioKom. Zorganizowane były także dwa turnieje gier planszowych, cieszące się dużym zainteresowaniem. W piątek 17 lutego wybraliśmy się do Fabryki Fitness na zajęcia ruchowe przeprowadzone przez panią Sylwię Jarosz. W poniedziałek, 20 lutego, dzieci wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pn. „Podróż przez baśnie”. We wtorek było energetycznie, gdyż gościliśmy panią Karolinę Dubrawską za zajęciach zumby. W środę 22 lutego wybraliśmy się do Muzeum Łużyckiego do Zgorzelca, aby zwiedzić wystawę „Wikingowie. Truso – legenda Bałtyku”.

  

 

W czwartek, który był tłustym czwartkiem, odbył się bal karnawałowy, podczas którego dzieci prezentowały stroje, w których przybyły. W trakcie ferii zorganizowane były dwa wyjazdy na lodowisko ŁOŚ do Łagowa. Specjalnie dla młodzieży zorganizowane były zajęcia Jumpingu w Awokado Karolina Dubrawska oraz wyjazd na kręgle do Zgorzelca. Ferie zakończyliśmy przeglądem „Nasze Talenty”, podczas którego dzieci i młodzież mogły zaprezentować to, co potrafią najlepiej. Były śpiewy, tańce, gimnastyka oraz recytacja. Jednym słowem mamy bardzo zdolne dzieciaki w gminie.


Każdego dnia dzieci mogły posilić się przy śniadaniu i ciepłej herbacie. Wszelkie atrakcje
i wyjazdy były bezpłatne i ogólnodostępne dla uczestników, którzy nie ponosili kosztów z nimi związanych.

W tym miejscu składamy gorące podziękowania naszym drogim darczyńcom: pani Darii Rędziak, Prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska pani Małgorzacie Didenko, pani Mirosławie Ługowskiej oraz Dyrektorowi Muzeum Łużyckiego panu Piotrowi Arcimowiczowi za okazane wsparcie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

I TYDZIEŃ FERII

II TYDZIEŃ FERII


Recital Roberta Moskwy 11.03.2017

Ferie dla młodzieży w EuRegioKom Pieńsk '2017

Ferie w EuRegioKom Pieńsk '2017

Wystawa plastyczna Andrzeja Brandysa

 

UWAGA!

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE

WYSTAWA PLASTYCZNA ANDRZEJA BRANDYSA

BĘDZIE OTWARTA DO 28 LUTEGO 2017r.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 08:00-16:00

SALA WYSTAWOWA EUREGIOKOM PIEŃSK

„ Wikingowie. Truso - legenda Bałtyku” - wystawa w Muzeum Łużyckim

Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza w dniach 21-22 stycznia  wszystkie babcie i dziadków wraz z wnukami do wspólnego zwiedzania wystawy pt. „ Wikingowie. Truso - legenda Bałtyku”.

Wszystkie babcie i dziadkowie wraz z wnukami mają zapewnione wejście bezpłatne.

więcej informacji o wystawie

Szczodry Wieczór '2017 14 stycznia - relacja

Szczodry Wieczór


14 stycznia 2017 roku w EuRegioKom odbył się Szczodry Wieczór – transgraniczne spotkanie z kolędą, na które przybyli liczni goście: Evelin Bergmann – Burmistrz Gminy Neisseaue, dr Hermann Walter – Zastępca Burmistrza Gminy Neisseaue, Grupa Kobiet Deschka-Zentendorf z Przewodniczącą koła Ritą Dittert, Ralf Brehmer – Burmistrz Gminy Rietschen wraz z delegacją, Urszula Ciupak – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Anna Demuth Majda - Sekretarz Gminy Zgorzelec, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Adriana Wojdak, Radne Rady Powiatu – Małgorzata Sokołowska i Iwona Derucka, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Pozauć, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki, a także mieszkańcy gmin partnerskich z Niemiec oraz Miasta i Gminy Pieńsk.

Spotkanie rozpoczęło się występem pana Waldemara Sikory, który wykonał utwór swojego autorstwa „Szczodry Wieczór”. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe w nietypowej a zarazem niezwykłej formie, przybliżając nam istotę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie przygotowane zostało przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku: Danutę Bukowiecką i Ojca Jakuba Pałuskę, przy wsparciu Ewy Bukowieckiej i Moniki Góreckiej.


 

Po powitaniu i występach artystycznych odbyła się prezentacja stołów bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły folklorystyczne „Żarki” i „Lasowianie”, Stowarzyszenia Bielawianki i Strzelnianki z naszej gminy oraz gości z zaproszonych gmin partnerskich, na których pojawiły się tradycyjne narodowe i regionalne potrawy świąteczne, którymi zostali poczęstowani goście. Słodkie łakocie trafiły do młodych artystów, występujących tego dnia na scenie sali widowiskowej EuRegioKom. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem z zespołem Lasowianie i Żarki.


Orszak Trzech Króli w Pieńsku - relacja 06.01.2017

Orszak Trzech Króli 2017

6 stycznia, po raz trzeci w Pieńsku odbył się Orszak Trzech Króli, którego głównym inicjatorem i organizatorem jest Fundacja Orszak Trzech Króli.

W tym roku organizatorami Orszaku w Pieńsku byli: Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku, Parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu, Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej, przy wsparciu 62 DH Pieńki.

Hasłem przewodnim OTK 2017 było „Pokój i Dobro”.

Uczestnicy wraz z Trzema Królami wyruszyli spod dawnej huty „Lucyna” w drogę historii stworzenia i zbawienia świata. Mędrcy poszukiwali króla stworzenia, przypatrywali się stworzeniu świata, życiu człowieka w raju. Zobaczyli upadek pierwszych ludzi i walkę dobra ze złem. Ujrzeli chóry anielskie, które wychwalały dzieła Pańskie. Przeszli drogą, która zaprowadziła ich do Świętej Rodziny i Jezusa, którym towarzyszyli aniołowie

i pasterze. Trasa orszaku wiodła przez deptak aż do Kościoła parafialnego, gdzie Trzej Mędrcy złożyli pokłon Jezusowi.

Na zakończenie orszaku odbyła się uroczysta msza święta, którą poprowadził proboszcz parafii O. Marek Daukszewicz.

Dziękujemy serdecznie Strażakom z Jednostki OSP Pieńsk, Policji, władzom Gminy Pieńsk oraz wszystkim uczestnikom Orszaku, a szczególnie tym, którzy aktywnie przyłączyli się do tego wydarzenia i wcielili się w biblijne postaci.

GALERIA ZDJĘĆ


Szczodry Wieczór '2017 zapraszamy 14 stycznia godz. 15.00

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
środa 28.06. godz.18:00

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK