765,567 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Rada Programowa EuRegioKom

Dni Pieńska '2019


DNI PIEŃSKA 2019

ZAGRAJĄ

Obsługa imprezy

Lunapark -składanie ofert

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

SPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Zittauer Musikfestival "KUS" - 5-7.04.2019 r.

Zittauer Musikfestival "KUS" - 5-7.04.2019 r.

Zittauer Musikfestival „KUS – Kunst, Umění, Sztuka” to trójstronny festiwal muzyki kameralnej. Muzycy z Polski, Czech i Niemiec prezentują prace kompozytorów polskich, czeskich i niemieckich. Tak samo jak słowo sztuka brzmi w języku niemieckim (Kunst), czeskim (Umění) i polskim (Sztuka), ma to samo znaczenie. Muzyka jako język uniwersalny ma potencjał pokonywania barier. Festiwal „KUS” oferuje muzykom i publiczności przestrzeń i możliwości w różnych formatach koncertowych.

Trzy koncerty w Sali Obywatelskiej ratusza Citdoral Zittau (Bürgersaal des Rathauses Zittau) oraz koncert finałowy w kościele św. Jana Zittau (Johanniskirche Zittau) koncentrują się na wspólnym muzycznym dziedzictwie kulturowym. Warsztaty w okręgowej szkole muzycznej – Kreismusikschule „Dreiländereck” rzucają światło na czeską pedagogikę fortepianu.

Dwa zespoły, których członkowie mieszkają zarówno w Górnych Łużycach (Oberlausitz), jak iw Polsce, grają na: Lausitzer Barockensemble i Scharwenka String Quartet. Polsko-czeski wieczór muzyki kameralnej został zaprojektowany przez światowej sławy solistów. Podczas koncertu finałowego można usłyszeć wyniki współpracy między Kinderchor des Geschwister Scholl Gymnasiums Löbau a Mädchenchor der Jerzy Kurczewski Chorschule Poznań.

Ogólny projekt „KUS – Art, Umění, Sztuka” prowadzi do intensyfikacji transgranicznego transferu kulturowego w różnych gatunkach sztuki – najpierw w muzyce, aw przyszłości także w dziedzinie tańca, literatury i sztuk wizualnych.

 
Finansowany w 2019 r. Przez Euroregion Nysa dzięki programowi INTERREG Saksonia-Polska.

Więcej informacji na stronie: http://www.kus-fest.org/

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku jest partnerem tego wydarzenia.

Budowa Mostu Granicznego - spotkanie informacyjne

Ale jaja! Warsztaty zdobienia pisanek w EuRegioKom Pieńsk

Wieczór wydawniczy 2019

Album fotograficzny "Pieńsk na dawnych pocztówkach..." to niezwykła nostalgiczna podróż do nieistniejącego już Pieńska I połowy ubiegłego stulecia. Urzekająca małomiasteczkowa architektura przeplatana bujną roślinnością, liczne restauracje i obiekty użyteczności publicznej i huty - nieodłączny element miejscowości, jej symbol i podstawa rozwoju. To pierwsza tego typu dwujęzyczna publikacja której celem jest promocja naszej miejscowości - Pieńska - naszej Małej Ojczyzny.

Album do nabycia w EuRegioKom Pieńsk w cenie 70 zł/ szt  lub 18 euroDzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk 2019 - relacja

Z okazji Dnia Kobiet w dniu 9 marca w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się spektakl kabaretowy przygotowany przez panów z Pieńska. To już piąta edycja takiej formy celebrowania Dnia Kobiet w naszej gminie. Z roku na rok poziom naszych artystów wzrasta a sala rokrocznie wypełnia się po brzegi rozentuzjazmowanymi paniami. I tak było i tym razem. Organizatorzy wydarzenia dziękują Pani Czesławie Wszoła za upominki dla artystów, Pani Joannie Gal za zorganizowanie akcji "Panie Panom", a także Panu Romanowi Ługowskiemu, Panom Andrzejowi i Józefowi Bartczakom oraz Strażakom z Jednostki OSP Pieńsk za wsparcie. Drogie Panie, do zobaczenia za rok!


Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk 2019

Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk - relacja

 

Karnawałowy Koncert Operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

3 marca 2019 roku w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Karnawałowy Koncert Operetkowy, w którym wzięli udział soliści scen poznańskich. Wystąpili dla nas: Agnieszka Wawrzyniak, Klaudiusz Kapłon oraz Tomasz Raczkiewicz. Podczas koncertu, okraszonego nutą humoru, usłyszeliśmy arie i duety ze znanych operetek i musicali a także znane szlagiery, takie jak: „Brunetki, blondynki”, „Czardasz – perła z Tokaju”, „Fala za falą”, „Tango Jalousi`e”, „Shi”, „Kocham go”, „Lady Carnaval” czy „Przetańczyć całą noc”. W trwającym dwie godziny koncercie wzięła udział ponad dwustu osobowa publiczność. Koncerty operetkowe w EuRegioKom Pieńsk cieszą się wielkim zainteresowaniem, czego dowodem jest wysoka frekwencja oraz pełne uznania opinie pokoncertowe słuchaczy.

Dzień Kobiet w EuRegioKom Pieńsk

Budowa Mostu Granicznego - spotkanie

1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Zapraszamy do obejrzenia mini wystawy w Bibliotece EuRegioKom Pieńsk

Już w najbliższą niedzielę...

Już w najbliższą niedzielę

zapraszamy na koncert operetkowy do EuRegioKom Pieńsk

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
12.03.2019

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK