85,928 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Sylwester '2014

Sylwester '2014
w EuRegioKom


Orszak Trzech Króli

Zapraszamy do udziału

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Dni Pieńska 2014

DNI PIEŃSKA 2014
7-8 czerwca

RELACJA

Partner Dni Pieńska

Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Życzenia Świąteczne

Wiata edukacyjno-rekreacyjna
W grudniu ubiegłego roku Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku złożyło do biura Stowarzyszenia LGD Bory Dolnośląskie dwa wnioski na dofinansowanie projektów wspieranych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej poprzez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Jednym z projektów było zadanie pn.: "Budowa wiaty edukacyjno-rekreacyjnej wraz z jej wyposażeniem".


 
Prace związane z uzyskaniem ofert na przeprowadzenie planowanych prac oraz wszelkich zezwoleń niezbędnych do budowy rozpoczęliśmy już wiosną mijającego roku. Umowę z UM województwa Lubuskiego na dofinansowanie projektu podpisaliśmy w dniu 5 sierpnia br. Uzyskane zezwolenia umożliwiły nam podjęcie prac w okresie 20-30 listopada. Prace prowadzone przez Zakład Ogólnobudowlany Pana Stefana Chmieleckiego przebiegły szybko i sprawnie.
W dniu 29 listopada nastąpił odbiór inwestycji.
 
 
Efektem rzeczowym operacji jest drewniana wiata edukacyjna o konstrukcji szkieletowej opartej na słupach, posadowionych na podłożu z kostki brukowej. Powierzchnia użytkowa wiaty to 24 m2

Specyfikacja:
Podłoże o wymiarach 4,5 m x 6,5 m wykonane z kostki brukowej.
Ławostoły - 3 sztuki. Jednorazowo jeden zestaw (ławo-stół) pomieści do 6 osób dorosłych i do 8 dzieci.

Całość służyć ma organizacji zajęć kulturalnych i rekreacyjnych z ukierunkowaniem na edukację z zakresu regionalistyki (tradycje, historia, przyroda). Zakładamy, że w pierwszym roku po zakończeniu operacji z zajęć i spotkań organizowanych we wiacie skorzysta co najmniej 200 dzieci i 100 dorosłych.

 

WYDATEK JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH NA LATA 2007-2013 I ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH PROJEKTU PN. "BUDOWA WIATY EDUKACYJNO - REKREACYJNEJ WRAZ Z JEJ WYPOSAŻENIEM".

Sylwester 2014 w EuRegioKom

Wieczór z poezją 28.12.2014

28 listopada, w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbył się wieczór z poezją Krystiana Krzysztofa Jankiewicza. Publiczność, która przybyła na spotkanie z autorem usłyszała Prawa Miłości, Słowa Niewypowiedziane oraz wiersze z tomiku „Kwiat poezji. Cierń róży”. Poeta przeczytał również fragment prozy. Podczas tego wieczoru usłyszeliśmy również piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Beaty Gołyś.

„Skąd tak wielka wrażliwość u tak młodego człowieka”- takie słowa można było usłyszeć po zakończeniu wieczoru.Światowy Dzień Misia 28.11.2014

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji Miś z EuRegioKom udał się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku na spotkanie z dziećmi. Już na korytarzu najmłodsi przywitali Misia bardzo entuzjastycznie. Spotkania w klasach również przebiegły w miłaj i radosnej atmosferze. Dzieci pokazay Misiowi swoje pluszaki, wyściskały i obdarowały prezentami. Na zkończenie wizyty każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.


 GALERIA ZDJĘĆ


Santo Subito - spektakl muzyczny 21.11.2014 godz. 19:00 relacja

Dnia 21 listopada 2014 r. odbył się w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk spektakl muzyczny Santo Subito w hołdzie Janowi Pawłowi II.


Artyści Teatru Prowincja : Martyna Łaszczuk, Klaudia Baca i Dominik Żaczek zaśpiewali jedenaście kompozycji autorskich inspirowanych życiem Karola Wojtyły oraz jego pontyfikatem . Utwory te, przeplatane historiami z życia doskonale obrazowały drogę do świętości Jana Pawła II. Połączenie pięknej muzyki,światła oraz kostiumów sprawiły, że spektakl ten długo pozostanie w pamięci widzów.


Dziękujemy publiczności za liczne przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne.

Wieczór z poezją 29.11.2014

Santo Subito - spektakl muzyczny 21.11.2014 godz. 19:00 Zapraszamy

Wybory Miss Polski 2014

Na początku grudnia odbędzie się jubileuszowa gala 25-lecia Miss Polski. Podczas uroczystego wieczoru w Krynicy-Zdroju zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. O tytuł i koronę będzie walczyło 25 kandydatek, w tym mieszkanka Pieńska Emilia Chrulenko.


Emilia od dziecka związana była z Domem Kultury w Pieńsku. Jako mała dziewczynka należała do dziecięcego zespołu muzycznego „Marysieńki”, później wraz z koleżankami założyła młodzieżowy zespół „PHOENIX”, który reprezentował Dom Kultury na terenie naszej gminy, jak i poza nią.


Należała również do koła teatralnego działającego przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pieńsku, występowała jako solistka podczas Dni Pieńska, a także podczas wielu akademii okolicznościowych.


Ostatnimi czasy mimo nawału obowiązków związanych ze studiami i pracą również mogliśmy na nią liczyć. Wzięła udział w projekcie „Nie boję się muzyki” oraz inscenizacji historycznej „Pieńsk Warszawie” w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego".


"Nie boję się muzyki" - więcej informacji o projekcie

 


„Pieńsk Warszawie” - więcej informacji o wydarzeniu

 

Emilia już jako Miss Dolnego Śląska 2014 przewodniczyła komisji wakacyjnego konkursu „Mała Miss 2014”zorganizowanego przez EuRegioKom Pieńsk.


Nic więc dziwnego, że jesteśmy z niej dumni i postanowiliśmy w ten sposób okazać nasze wsparcie.

7 grudnia o godzinie 20.00 oglądając telewizję Polsat trzymajmy kciuki za naszą Emilkę,

która startuje z nr 1.

Można również głosować na nią wysyłając SMS o treści: MISS1 na nr 7328

 

profil Emilii Chrulenko na FB

 

Życzymy powodzenia i trzymamy za Ciebie kciuki Emilko!!!

 


Konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” - wyniki

Konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” dla klas IV-VI szkół podstawowych został rozstrzygnięty.


Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej laureatami zostali:

Sonia Siwicka- I miejsce

Agata Subocz – I miejsce

Bartosz Kowalczyk – wyróżnienie

Klaudia Szpak - wyróżnienie

Nikola Chartaniak - wyróżnienie

Paweł Listwan - wyróżnienie

Julia Szpak – wyróżnienie

Przemysław Niedzielski- wyróżnienie

 

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku laureatami zostali:

Marcin Kotelnicki – I miejsce

Bartosz Wrona - wyróżnienie

 

11 listopada Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014 r. odbyły się w Pieńsku obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęła o godz.10.00 w kościele parafialnym uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona przez proboszcza O. Marka Kustronia. Po jej zakończeniu dzieci z koła teatralnego działającego przy EuRegioKom Pieńsk przedstawiły krótki program artystyczny, po którym głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Pan Jerzy Strojny. Następnie uczestnicy udali się na Plac Wolności, gdzie złożono kwiaty i wieńce pod pomnikiem.

W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe: Urzędu Miasta i Gminy Pieńsk, ZKRP I BWP Koło Pieńsk, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Pieńsku ,Gimnazjum w Pieńsku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku, Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej i OSP Pieńsk.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYBYLI NA TĘ UROCZYSTOŚĆ.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy EuregioKom

Malarstwo

Pozostałe wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK