101,199 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Dni Pieńska 2015

Obsługa imprezy składanie ofert

DNI PIEŃSKA 2014

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Najbliższe wydarzenia


07.03.2015 godz. 18:00


14.03.2015 godz. 18:00

Nasze produkcje

Ferie zimowe '2015

PLAN FERII

GALERIA ZDJĘĆ

Orszak Trzech Króli

GALERIA ZDJĘĆ

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Mała Wielkanoc '2015

Konkurs na najsmaczniejsze ciasto wielkanoscne '2015

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. Konkurs organizowany jest przez EuRegioKom Pieńsk w ramach imprezy transgranicznej „Mała Wielkanoc na styku czterech kultur”.
2. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Pieńsk oraz goście z gmin partnerskich.
3. Oceniane będą tradycyjne ciasta wielkanocne (mazurki, makowce, pierniki, babki, serniki, sękacze). Wszystkie zgłoszone wypieki będą rywalizowały ze sobą w jednej kategorii- najsmaczniejsze ciasto wielkanocne.
4. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia najpóźniej do dnia 09.04.2015 pod nr tel. 757786565 lub osobiście
w biurze Euroregionalnym(I piętro -od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00)
5. Komisja konkursowa nagrodzi I, II, III miejsce, pozostali uczestnicy otrzymają nagrody pocieszenia.
6. Decyzja komisji konkursowej jest ostateczna
7. Uczestnik zgłaszając się do konkursu jednocześnie wyraża zgodę na wyeksponowanie ciasta na specjalnie przygotowanym stole oraz na przeznaczenie go (po rozstrzygnięciu konkursu) do degustacji przez uczestników imprezy.
8. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w dniu imprezy ok. godz.17.00
9. Kryteria oceny: - walory smakowe  - walory estetyczne - nawiązanie do tradycji
Informacje dodatkowe:
Ze względów organizacyjnych każdy uczestnik ma prawo zgłoszenia jednego rodzaju ciasta. Potrawa powinna być doręczona na konkurs w formie gotowej w dniu imprezy (sobota 11.04.2015 do godz. 14.30). Do ciasta należy dołączyć nazwę oraz dane autora wypieku.

Dzień Wiosny '2015

DZIEŃ WIOSNY W EUREGIOKOM PIEŃSK

20 marca na dziedzińcu wewnętrznym EuRegioKom Pieńsk w godzinach porannych powitaliśmy wiosnę wraz z dziećmi z klasy III c i ich wychowawczynią panią Dagmarą Dygas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku. Po południu odbyła się impreza plenerowa dla dzieci w trakcie, której przeprowadzone zostały „zawody mądrej głowy”, zadania sprawnościowe, konkursy z nagrodami, pieczenie kiełbasek oraz topienie marzanny. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.


 GALERIA ZDJĘĆ

Rekolekcje w EuRegioKom

W dniach 16 i 17 marca w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk odbyły się

rekolekcje szkolne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i młodzieży

z Gimnazjum im. o. M. Tomaszka.

 

 


Spektakl teatralny "Halo Penis, czyli ratuj się kto rodzi"

Dnia 14 marca w sali widowiskowej odbyła się komedia teatralna o nieco zaskakującym tytule: „HALO PENIS ? CZYLI RATUJ SIĘ KTO RODZI!” Andy i Roger , w tych rolach fenomenalni Marek Pituch i Jakub Wons w pełnych humoru dialogach i błyskotliwych komentarzach,próbują oswoić się z nieoczekiwaną nowiną , dotyczącą przyjścia na świat potomka Andy'ego.

Oryginalna i bardzo dobrze zagrana sztuka, na której nie można się nudzić.

 


Dzień Kobiet w EuRegioKom '2015

4 marca 2015 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Dzień Kobiet i Mężczyzn zorganizowany przez Zarząd Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej dla swoich członków. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk pan Jan Magda, Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta pan Łukasz Brodziak oraz Dyrektor EuRegioKom pan Andrzej Świderski. Spotkanie uatrakcyjnił występ dziecięcej grupy teatralnej działającej w EuRegioKom oraz recital pana Waldemara Sikory, który swym śpiewem jak zwykle oczarował zgromadzone Panie.


Łowcy.B w Pieńsku 07.03.2015

7 marca w sali widowiskowej EuRegioKom odbył się występ grupy kabaretowej Łowcy. B, która w niezwykle naturalny, pełen humoru i przyjazny sposób wciągnęła licznie zgromadzoną widownie w swój spektakl. Ich występ okazał się gigantyczną dawką dobrej zabawy.


GALERIA ZDJĘĆ


Łowcy.B w EuRegioKom Pieńsk zapowiedź

 

Ferie zimowe 2015 podsumowanie

FERIE ZIMOWE 2015

W tym roku zima znów nie dopisała podczas ferii, więc nie mogliśmy skorzystać z atrakcji, które niesie ta pora roku. Jednak EuRegioKom Pieńsk przygotowało szereg ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Pieńsk.

Ferie rozpoczęliśmy spotkaniem z panią Agnieszką Boba -Andrukiewicz, sierżantem sztabowym Komisariatu Policji w Pieńsku, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowego wypoczynku i o sposobach radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach.

Następnie rozpoczął się czas beztroskiej zabawy. Uczestnicy ferii mogli wziąć udział min. w zajęciach plastycznych i manualnych, warsztatach rzeźbiarskich, a także przenieść się w „Magiczny Świat Gipsu”. Dla dzieci przygotowaliśmy również poranki bajkowe i poranek kukiełkowy, podczas którego grupa teatralna EuRegioKom wystawiła kukiełkowe przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Po spektaklu widzowie wzięli udział w warsztatach i wykonali swoja własną kukiełkę. Grupa teatralna EuRegioKom nie zapomniała również o Dniu Babci i Dziadka i z tej okazji w czwartkowe popołudnie wystąpiła z przedstawieniem, właśnie im dedykowanym.

 

 

 

W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy również na naszej scenie profesjonalistów. Krakowska grupa teatralna ART-RE wystąpiła w ciekawym przedstawieniu pt. „Lech, Czech i Rus”. Jak zwykle dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu i świetnie się bawiły. Natomiast Teatr „Złota Kaczka” przybył do nas z kukiełkowym przedstawieniem „Calineczka” . Prowadziliśmy również zajęcia wyjazdowe w sołectwach Dłużyny Dolnej, Lasowa i Żarek Średnich , a także w MDK w Zgorzelcu. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogli wziąć udział w zabawach ruchowych przy muzyce, zabawach sportowych na wesoło, zajęciach tanecznych i harcerskich igraszkach . Odbyły się również dwa wyjazdy na lodowisko „ŁOŚ” . Ferie zakończyliśmy czwartkowym wyjazdem do Multikina oraz zabawą karnawałową.
 

 

 

 
Co roku dla uczestników ferii przygotowywane są drugie śniadania. Z posiłków tych w tym roku korzystało dziennie około pięćdziesięcioro dzieci. Z roku na rok oferta jaką przygotowuje na ferie Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku cieszy się coraz większą popularnością , co przekłada się na coraz większą frekwencję. Wszystkie nasze zajęcia i wyjazdy są bezpłatne i ogólnodostępne.

Realizacja ferii w takiej formie i zakresie nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie naszych wspaniałych sponsorów, którzy co roku pomagają nam w tym przedsięwzięciu.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Szymonowi Sobków, Prezesowi P H Fiamp, Pani Małgorzacie Didenko, Prezesowi Gminnej Spółdzielnie Samopomoc Chłopska w Pieńsku

i Supermarketowi „SPAR” oraz panu Mirosławowi Bugajskiemu.

W tym roku mogliśmy również liczyć na życzliwość pani Darii Rędziak i pana Andrzeja Boguckiego.

Pragniemy również podziękować pani Sylwii Maj, pani Monice Góreckiej, Leonowi Zalewskiemu oraz 62 Drużynie Harcerskiej „Pieńki” za pomoc w czasie ferii.

                                                         Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

 

 GALERIA ZDJĘĆ


Zabawa karnawałowa przedszkolaków w EuRegioKom Pieńsk

Dnia 5 lutego w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk  odbył się bal karnawałowy Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku. W zabawie brały udział dzieci z grup: Biedronki, Stokrotki, Smerfy, Delfinki. Zabawa była przednia.

Kurs niemieckiego dla dzieci spotkanie organizacyjne

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK