81,189 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Emilka Chrulenko

Emilia Chrulenko Finalistka Miss Polski '2014

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Dni Pieńska 2014

DNI PIEŃSKA 2014
7-8 czerwca

RELACJA

Partner Dni Pieńska

Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Wieczór z poezją 29.11.2014

Santo Subito - spektakl muzyczny 21.11.2014 godz. 19:00 Zapraszamy

Wybory Miss Polski 2014

Na początku grudnia odbędzie się jubileuszowa gala 25-lecia Miss Polski. Podczas uroczystego wieczoru w Krynicy-Zdroju zostanie wybrana najpiękniejsza Polka. O tytuł i koronę będzie walczyło 25 kandydatek, w tym mieszkanka Pieńska Emilia Chrulenko.


Emilia od dziecka związana była z Domem Kultury w Pieńsku. Jako mała dziewczynka należała do dziecięcego zespołu muzycznego „Marysieńki”, później wraz z koleżankami założyła młodzieżowy zespół „PHOENIX”, który reprezentował Dom Kultury na terenie naszej gminy, jak i poza nią.


Należała również do koła teatralnego działającego przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Pieńsku, występowała jako solistka podczas Dni Pieńska, a także podczas wielu akademii okolicznościowych.


Ostatnimi czasy mimo nawału obowiązków związanych ze studiami i pracą również mogliśmy na nią liczyć. Wzięła udział w projekcie „Nie boję się muzyki” oraz inscenizacji historycznej „Pieńsk Warszawie” w 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego".


"Nie boję się muzyki" - więcej informacji o projekcie

 


„Pieńsk Warszawie” - więcej informacji o wydarzeniu

 

Emilia już jako Miss Dolnego Śląska 2014 przewodniczyła komisji wakacyjnego konkursu „Mała Miss 2014”zorganizowanego przez EuRegioKom Pieńsk.


Nic więc dziwnego, że jesteśmy z niej dumni i postanowiliśmy w ten sposób okazać nasze wsparcie.

7 grudnia o godzinie 20.00 oglądając telewizję Polsat trzymajmy kciuki za naszą Emilkę,

która startuje z nr 1.

Można również głosować na nią wysyłając SMS o treści: MISS1 na nr 7328

 

profil Emilii Chrulenko na FB

 

Życzymy powodzenia i trzymamy za Ciebie kciuki Emilko!!!

 


Konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” - wyniki

Konkurs plastyczny pt. „Pani Jesień” dla klas IV-VI szkół podstawowych został rozstrzygnięty.


Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dłużynie Dolnej laureatami zostali:

Sonia Siwicka- I miejsce

Agata Subocz – I miejsce

Bartosz Kowalczyk – wyróżnienie

Klaudia Szpak - wyróżnienie

Nikola Chartaniak - wyróżnienie

Paweł Listwan - wyróżnienie

Julia Szpak – wyróżnienie

Przemysław Niedzielski- wyróżnienie

 

Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku laureatami zostali:

Marcin Kotelnicki – I miejsce

Bartosz Wrona - wyróżnienie

 

11 listopada Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2014 r. odbyły się w Pieńsku obchody Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęła o godz.10.00 w kościele parafialnym uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny odprawiona przez proboszcza O. Marka Kustronia. Po jej zakończeniu dzieci z koła teatralnego działającego przy EuRegioKom Pieńsk przedstawiły krótki program artystyczny, po którym głos zabrał burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Pan Jerzy Strojny. Następnie uczestnicy udali się na Plac Wolności, gdzie złożono kwiaty i wieńce pod pomnikiem.

W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe: Urzędu Miasta i Gminy Pieńsk, ZKRP I BWP Koło Pieńsk, Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Pieńsku ,Gimnazjum w Pieńsku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku, Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej i OSP Pieńsk.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYBYLI NA TĘ UROCZYSTOŚĆ.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Dnia 7 listopada w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości zamiast tradycyjnej akademii patriotycznej odbył się w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk gimnazjalny  

„Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej”.


Celem konkursu było promowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz umożliwienie prezentacji talentów. Na scenie wystąpiły wszystkie klasy Gimnazjum im. O. M Tomaszka wraz ze swoimi wychowawcami. Usłyszeliśmy min. takie pieśni jak: „Wojenko, wojenko”,” „Przybyli ułani”, „My , Pierwsza Brygada”, „O mój rozmarynie”.

Komisja konkursowa kierując się kryteriami oceny tj. wykonanie, elementy patriotyczne, ogólny wyraz artystyczny oraz zaangażowanie całej klasy przyznała I miejsce klasom 3a i 3 e, II miejsce klasie 3 a , a III miejsce klasom 1b i 2c.Gratulujemy.


 GALERIA ZDJĘĆ

Santo Subito - spektakl muzyczny 21.11.2014 godz. 19:00

11 listopada Msza Święta za Ojczyznę zaproszenie

LII Sesja Rady Miejskiej 24.10.2014

24.10.2014 r. w Sali Widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbyła się uroczysta LII Sesja Rady Miejskiej w Pieńsku kończącą kadencję 2010-2014.


Pierwsza część Sesji przebiegła zgodnie z porządkiem obrad. W drugie części obrad Przewodnicząca Rady Miejskiej Grażyna Łagowska podsumowała działania pieńskiego samorządu i realizację zadań gminy w latach 2010-2014 dziękując Burmistrzowi, Radnym i Sołtysom oraz pracownikom urzędu za pracę i zaangażowanie na rzecz gminy i społeczności lokalnej.


Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jerzy Strojny, który przedstawił kluczowe inwestycje i przedsięwzięcia, które przyczyniły się do rozwoju gminy w mijającej kadencji samorządowej i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do ich realizacji za pomyślą współpracę, okazywaną pomoc, życzliwość, zrozumienie i zaangażowanie we wspólną pracę na rzecz rozwoju Naszej Małej Ojczyzny.


Podkreślił także, że kończy służbę na stanowisku Burmistrza w przekonaniu, że dobro, które udało się wspólnie wypracować, przyniosło spodziewany efekt, a owoce tej pracy będą dobrze służyć społeczności lokalnej na terenie naszej gminy. Do podziękowań dołączył życzenia wszelkiej pomyślności i niespożytych sił w dalszej pracy samorządowej, a osobom, które podjęły decyzję o kandydowaniu w wyborach życzył, żeby wyborcy obdarzyli ich zaufaniem na kolejną kadencję.


 

Muzyczne Spotkania Kresowe 25.10.2014

25 października 2014 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyły się Muzyczne Spotkania Kresowe, których organizatorem był działający przy EuRegioKom Pieńsk zespół ludowy „Lasowianie”. W spotkaniu tym, muzycznie uczestniczyli: Podolanie z Czerwonej Wody, Herbutów z Osiecznicy, Rozmaryn z Markocic, Słowik ze Starego Łomu, Błękitne Kamizelki z Łagowa oraz zespół Lasowianie. Na zaproszenie organizatorów przybyli również znamienici goście ze Starostą Zgorzeleckim Arturem Bielińskim na czele.


 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ


Jarmark Jesienny - Gimnazjum Pieńsk

W sobotę 18 października 2014 r. przed Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Jarmark Jesienny. Impreza ta odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Pieńsku. Mieszkańcy Pieńska przy pięknej jesiennej muzyce mogli zakupić dekoracje jesienne oraz  domowe ciasto i gorącą kawę. O godzinie 11tej odbyła się część artystyczna. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne.


Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy EuregioKom

Malarstwo

Pozostałe wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK