96,760 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Dni Pieńska 2015

Obsługa imprezy składanie ofert

DNI PIEŃSKA 2014

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Najbliższe wydarzenia


07.03.2015 godz. 18:00


14.03.2015 godz. 18:00

Nasze produkcje

Ferie zimowe '2015

PLAN FERII

GALERIA ZDJĘĆ

Orszak Trzech Króli

GALERIA ZDJĘĆ

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Łowcy.B w EuRegioKom Pieńsk zapowiedź

 

Ferie zimowe 2015 podsumowanie

FERIE ZIMOWE 2015

W tym roku zima znów nie dopisała podczas ferii, więc nie mogliśmy skorzystać z atrakcji, które niesie ta pora roku. Jednak EuRegioKom Pieńsk przygotowało szereg ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży z Miasta i Gminy Pieńsk.

Ferie rozpoczęliśmy spotkaniem z panią Agnieszką Boba -Andrukiewicz, sierżantem sztabowym Komisariatu Policji w Pieńsku, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowego wypoczynku i o sposobach radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach.

Następnie rozpoczął się czas beztroskiej zabawy. Uczestnicy ferii mogli wziąć udział min. w zajęciach plastycznych i manualnych, warsztatach rzeźbiarskich, a także przenieść się w „Magiczny Świat Gipsu”. Dla dzieci przygotowaliśmy również poranki bajkowe i poranek kukiełkowy, podczas którego grupa teatralna EuRegioKom wystawiła kukiełkowe przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Po spektaklu widzowie wzięli udział w warsztatach i wykonali swoja własną kukiełkę. Grupa teatralna EuRegioKom nie zapomniała również o Dniu Babci i Dziadka i z tej okazji w czwartkowe popołudnie wystąpiła z przedstawieniem, właśnie im dedykowanym.

 

 

 

W pierwszym tygodniu ferii gościliśmy również na naszej scenie profesjonalistów. Krakowska grupa teatralna ART-RE wystąpiła w ciekawym przedstawieniu pt. „Lech, Czech i Rus”. Jak zwykle dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu i świetnie się bawiły. Natomiast Teatr „Złota Kaczka” przybył do nas z kukiełkowym przedstawieniem „Calineczka” . Prowadziliśmy również zajęcia wyjazdowe w sołectwach Dłużyny Dolnej, Lasowa i Żarek Średnich , a także w MDK w Zgorzelcu. Zwolennicy aktywnego wypoczynku mogli wziąć udział w zabawach ruchowych przy muzyce, zabawach sportowych na wesoło, zajęciach tanecznych i harcerskich igraszkach . Odbyły się również dwa wyjazdy na lodowisko „ŁOŚ” . Ferie zakończyliśmy czwartkowym wyjazdem do Multikina oraz zabawą karnawałową.
 

 

 

 
Co roku dla uczestników ferii przygotowywane są drugie śniadania. Z posiłków tych w tym roku korzystało dziennie około pięćdziesięcioro dzieci. Z roku na rok oferta jaką przygotowuje na ferie Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku cieszy się coraz większą popularnością , co przekłada się na coraz większą frekwencję. Wszystkie nasze zajęcia i wyjazdy są bezpłatne i ogólnodostępne.

Realizacja ferii w takiej formie i zakresie nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie naszych wspaniałych sponsorów, którzy co roku pomagają nam w tym przedsięwzięciu.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Szymonowi Sobków, Prezesowi P H Fiamp, Pani Małgorzacie Didenko, Prezesowi Gminnej Spółdzielnie Samopomoc Chłopska w Pieńsku

i Supermarketowi „SPAR” oraz panu Mirosławowi Bugajskiemu.

W tym roku mogliśmy również liczyć na życzliwość pani Darii Rędziak i pana Andrzeja Boguckiego.

Pragniemy również podziękować pani Sylwii Maj, pani Monice Góreckiej, Leonowi Zalewskiemu oraz 62 Drużynie Harcerskiej „Pieńki” za pomoc w czasie ferii.

                                                         Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

 

 GALERIA ZDJĘĆ


Zabawa karnawałowa przedszkolaków w EuRegioKom Pieńsk

Dnia 5 lutego w sali widowiskowej EuRegioKom Pieńsk  odbył się bal karnawałowy Przedszkola Publicznego nr 1 w Pieńsku. W zabawie brały udział dzieci z grup: Biedronki, Stokrotki, Smerfy, Delfinki. Zabawa była przednia.

Kurs niemieckiego dla dzieci spotkanie organizacyjne

Łowcy.B w EuRegioKom Pieńsk

"Halo Penis czyli ratuj się kto rodzi" komedia teatralna

ZAJĘCIA TANECZNE W EUREGIOKOM PIEŃSK

Zabawa Karnawałowa klas 4-6 SP1 w Pieńsku

Dnia 16 stycznia w EuRegioKom Pieńsk odbył się bal karnawałowy klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku.Na sali widowiskowej bawiły się wróżki, czarownice, wampiry, kościotrupy,policjanci,klauny, kowboje i kowbojki oraz postacie z bajek i znani sportowcy.


Ferie zimowe 2015 w EuRegioKom Pieńsk

Wersja do pobrania:

plan ferii zimowych w EuRegioKom Pieńsk

plan warsztatów kukiełkowych w sołectwach gminy Pieńsk

Szczodry Wieczór 10.01.2015 relacja

SZCZODRY WIECZÓR

W sobotnie popołudnie w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbył się „Szczodry Wieczór”, polsko-czesko-niemiecka impreza transgraniczna. W tym roku z powodów zdrowotnych w imprezie nie uczestniczył wójt Gminy Heřmanice pan Vladimír Stříbrny. W uroczystości tej uczestniczyli natomiast: Burmistrz Gminy Neisseaue – Evelin Bergmann, Pastor Gminy Ewangelickiej Zodel – Albrecht Naumann, delegacja Kulturinsel Einsiedel Zentendorft z Panem Jurgenem Bergmannem na czele, Grupa Kobiet Deschka-Zentendorf z Przewodniczącą koła Ritą Dittert, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Pozauć, Zastępca Burmistrza Adriana Wojdak, Radne Rady Powiatu: pani Małgorzata Sokołowska i pani Iwona Derucka, Ojciec Marek Kustroń Proboszcz Parafii p. w. św. Franciszka z Asyżu, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki, a także mieszkańcy Miasta i Gminy Pieńsk. W tym roku po raz pierwszy gościła u nas również delegacja sołectwa Wykroty.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją jasełek przygotowanych przez koło teatralne działające w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku pod kierownictwem pani Moniki Góreckiej i Danuty Bukowieckiej, w trakcie której wystąpił chórek szkolny prowadzony przez panią Zuzannę Derbis, któremu na gitarze akompaniował Ojciec Jakub Pałuska. Za oprawę techniczną odpowiadały Panie Anna Smażyk i Sylwia Maj. Następnie wystąpił zespół "Fleciki", ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej, który wykonał kolędy: "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna panna" i "Lulajże Jezuniu".Młode artystki przygotowała Pani Marzena Liskowacka-Kobyłt.

 

Po części artystycznej odbyło się powitanie gości, złożenie życzeń noworocznych i błogosławieństwo udzielone przez Ojca Marka Kustronia oraz Pastora Albrechta Naumanna, po którym dokonano prezentacji potraw bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły ludowe: Lasowianie i Żarki oraz Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki, a także przedstawicieli Gminy Neisseaue. Tradycyjnie obdzielono tymi smakołykami wszystkich uczestników wieczoru. Przygotowane przez Grupę Kobiet Deschka-Zentendorf łakocie otrzymali w tym roku młodzi artyści. Spotkanie zakończyło się prezentacją muzyczną zespołów ludowych oraz wspólnym kolędowaniem.

 

  GALERIA ZDJĘĆ

Drużyna Wojów Biełoboh - trening walk bronią białą

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK