74,938 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Akcja Lato 2014

PODSUMOWANIE

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Dni Pieńska 2014

DNI PIEŃSKA 2014
7-8 czerwca

RELACJA

Partner Dni Pieńska

Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Jarmark Jesienny - Gimnazjum Pieńsk

W sobotę 18 października 2014 r. przed Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się Jarmark Jesienny. Impreza ta odbyła się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Pieńsku. Mieszkańcy Pieńska przy pięknej jesiennej muzyce mogli zakupić dekoracje jesienne oraz  domowe ciasto i gorącą kawę. O godzinie 11tej odbyła się część artystyczna. Uczniowie Gimnazjum zaprezentowali swoje talenty muzyczne i taneczne.


Wernisaż wystawy Malarstwo 17.10.2014

W dniu 17.10.2014 r. odbył się wernisaż wystawy pieńsko-zgorzeleckiej artystki Wioletty Kotwickiej oraz jej młodszego kolegi zgorzelczanina Andrzeja Korytkowskiego. Na swojej wystawie usytuowanej na poddaszu budynku EuRegioKom Pieńsk autorzy zaprezentowali szereg prac w tematyce akwareli, oleju oraz technik mieszanych. Wystawę można oglądać w galerii „Poddasze” w EuRegioKom Pieńsk do końca grudnia 2014 r. w godz. 9.00-16.00. Zapraszamy.


GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Edukacji Narodowej w EuRegioKom '2014

14 października 2014r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyło się uroczyste spotkanie pracowników instytucji oświatowych naszej gminy. W wydarzeniu tym uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Piensk pan Jerzy Strojny, Zastępca Burmistrza pani Małgorzata Sokołowska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Pieńsk Małgorzata Wicha.Uroczystość uświetniła swoim występem Emilia Chrulenko - tegoroczna Miss Dolnego Śląska.

GALERIA ZDJĘĆ

Wystawa malarsto Wioletta Kotwicka i Andrzej Korytkowski

Kółko teatralne dla dzieci

Festyn na ludową nutę 27.09.2014

27 września 2014 r. Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku gościło w swych murach, a przede wszystkim poza nimi 15 zespołów ludowych     i folkowych z Polski i Niemiec, które przybyły do nas na zorganizowany przez Stowarzyszenie Kuźnia „Festyn na ludową nutę”.

Zespoły od godz.14.00 prezentowały na scenie swe programy artystyczne. Impreza zakończyła się około godz.20.00 ogłoszeniem wyników – nagrodę publiczności zdobył zespół Złote Łany. Serdecznie gratulujemy.


Decyzją organizatora zespół ludowy „Lasowianie”, który również wystąpił na tymże festynie nie mógł wziąć udział w głosowaniu.


Oprócz tych wydarzeń, w tym samym czasie miały miejsce również warsztaty rękodzielnicze, targi rękodzielników i rzemieślników, a dla najmłodszych na wewnętrznym dziedzińcu EuRegioKom Pieńsk kraina zabaw. Stowarzyszenie Kuźnia oraz Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk pragnie podziękować Przewodniczącej Rady Miejskiej w Pieńsku pani Grażynie Łagowskiej za uroczyste otwarcie w imieniu władz miasta Festynu oraz pani Małgorzacie Sokołowskiej Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk za uświetnienie swą obecnością tego wydarzenia muzycznego.

 

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Patrona Szkoły oraz 25-lecia nadania szkole imienia Polskich Żołnierzy Września 1939r.

26 września 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły oraz 25-lecia nadania szkole imienia Polskich Żołnierzy Września 1939r. W wydarzeniu tym udział wzięli min. kombatanci na czele z pułkownikiem Edwardem Jakubowskim- Prezes Związku Kombatantów i BWP w Jeleniej Górze, Senator RP – Jan Michalski, Starosta zgorzelecki – Artur Bieliński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Pieńsku – Grażyna Łagowska, Wiceburmistrz M i G Pieńsk – Małgorzata Sokołowska, Przewodniczący Komisji Oświaty – Andrzej Lisiak, Sekretarz M i G Pieńsk – Małgorzata Wicha, Skarbnik M i G Pieńsk – Dorota Kozłowska, Proboszcz parafii w Pieńsku – o. Marek Kustroń, przedstawiciele Związku Kombatantów i BWP w Jeleniej Górze – Pani Janina Grzywna i Pan Edmund Błaszczak, Prezes Związku Kombatantów i Inwalidów Wojennych w Zgorzelcu – Ryszard Kosiński, Pan Jerzy Cyburt, Związek Kombatantów i BWP w Pieńsku – Pan Stanisław Cieplechowicz. Po powitaniu przybyłych gości przez Dyrektor szkoły Małgorzatę Sierzputowską głos zabrali: Senatora RP, Starosty zgorzeleckiego, Pani Grażyna Łagowska –Przewodniczaca Rady Miejskiej w Pieńsku, która 25 lat temu przygotowywała uroczystość z okazji nadania szkole imienia oraz Pan Józef Żółtański – ówczesny dyrektor szkoły,a także płk Edward Jakubowski, który wręczył również medale i dyplomy za prowadzoną z motywacji patriotycznych działalność służącą upowszechnianiu czynów obrońców i wyzwolicieli ojczyzny oraz upamiętnianiu historycznego zwycięstwa odniesionego w II wojnie światowej nad niemieckim najeźdźcą. 

                                                                  zdjęcie zapożyczone ze strony www.sp1piensk.edu.pl

Zaszczytnymi  Krzyżami Zasługi  ZKRP I RP (Zwycięzcom) odznaczeni zostali: Zastępca Burmistrza M i G Pieńsk - Małgorzata Sokołowska oraz dyrektor ZUK w Pieńsku – Jan Magda. Natomiast odznaki Zasłużony dla Związku Kombatantów RP i BWP otrzymał pan Andrzej Świderski - Dyrektor Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk oraz jego pracownik, pan Sławomir Ząbkiewicz, a także pan Paweł Czapliński - Prezes Stowarzyszenia Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej i pan Andrzej Wójcik - Prezes UKS Hutnik Pieńsk. Obchody zakończył Apel Poległych oraz złożenie przez delegacje kwiatów pod tablicą pamiątkową. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na wojskową grochówkę, a następnie delegacje wraz z płk Edwardem Jakubowskim, udały się na groby żołnierzy polskich na cmentarz komunalny w Pieńsku, by uczcić pamięć poległych i złożyć kwiaty pod tablicą główną.

zajęcia plastyczne dla dzieci

Lasowianie nabór

Bezpłatny kurs komputerowy 50-65lat

Bezpłatny Kurs Komputerowy dla osób w wieku 50-64 lata

 

ZAPISY NA KURS:

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji - Pieńsk

- BIURO EUROREGIONALNE I-piętro

w godz. 10:00-16:00 do 20.10.2014

Dzień Seniora 24.09.2014

Dnia 23.09.2014 odbył się Dzień Seniora w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk. Na scenie wystapił duet pan Waldemar Sikora i pan Stanisław Natis.


Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy EuregioKom

Malarstwo

Pozostałe wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK