91,586 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Ferie zimowe '2015

PLAN FERII

GALERIA ZDJĘĆ

Orszak Trzech Króli

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Nasze produkcje

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Dni Pieńska 2014

DNI PIEŃSKA 2014
7-8 czerwca

RELACJA

Partner Dni Pieńska

Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Ferie zimowe 2015 w EuRegioKom Pieńsk

Wersja do pobrania:

plan ferii zimowych w EuRegioKom Pieńsk

plan warsztatów kukiełkowych w sołectwach gminy Pieńsk

Szczodry Wieczór 10.01.2015 relacja

SZCZODRY WIECZÓR

W sobotnie popołudnie w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji odbył się „Szczodry Wieczór”, polsko-czesko-niemiecka impreza transgraniczna. W tym roku z powodów zdrowotnych w imprezie nie uczestniczył wójt Gminy Heřmanice pan Vladimír Stříbrny. W uroczystości tej uczestniczyli natomiast: Burmistrz Gminy Neisseaue – Evelin Bergmann, Pastor Gminy Ewangelickiej Zodel – Albrecht Naumann, delegacja Kulturinsel Einsiedel Zentendorft z Panem Jurgenem Bergmannem na czele, Grupa Kobiet Deschka-Zentendorf z Przewodniczącą koła Ritą Dittert, Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk Jan Magda, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Pozauć, Zastępca Burmistrza Adriana Wojdak, Radne Rady Powiatu: pani Małgorzata Sokołowska i pani Iwona Derucka, Ojciec Marek Kustroń Proboszcz Parafii p. w. św. Franciszka z Asyżu, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki, a także mieszkańcy Miasta i Gminy Pieńsk. W tym roku po raz pierwszy gościła u nas również delegacja sołectwa Wykroty.

Spotkanie rozpoczęło się inscenizacją jasełek przygotowanych przez koło teatralne działające w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku pod kierownictwem pani Moniki Góreckiej i Danuty Bukowieckiej, w trakcie której wystąpił chórek szkolny prowadzony przez panią Zuzannę Derbis, któremu na gitarze akompaniował Ojciec Jakub Pałuska. Za oprawę techniczną odpowiadały Panie Anna Smażyk i Sylwia Maj. Następnie wystąpił zespół "Fleciki", ze Szkoły Podstawowej w Dłużynie Dolnej, który wykonał kolędy: "Gdy się Chrystus rodzi", "Gdy śliczna panna" i "Lulajże Jezuniu".Młode artystki przygotowała Pani Marzena Liskowacka-Kobyłt.

 

Po części artystycznej odbyło się powitanie gości, złożenie życzeń noworocznych i błogosławieństwo udzielone przez Ojca Marka Kustronia oraz Pastora Albrechta Naumanna, po którym dokonano prezentacji potraw bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły ludowe: Lasowianie i Żarki oraz Stowarzyszenie Bielawianki i Strzelnianki, a także przedstawicieli Gminy Neisseaue. Tradycyjnie obdzielono tymi smakołykami wszystkich uczestników wieczoru. Przygotowane przez Grupę Kobiet Deschka-Zentendorf łakocie otrzymali w tym roku młodzi artyści. Spotkanie zakończyło się prezentacją muzyczną zespołów ludowych oraz wspólnym kolędowaniem.

 

  GALERIA ZDJĘĆ

Drużyna Wojów Biełoboh - trening walk bronią białą

Ęzibaba koncert 08.01.2015

Dnia 8 stycznia o godz.19.00 w sali widowiskowej Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku odbył się koncert zespołu ĘZIBABA na rzecz

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.


Czwartkowego wieczoru mogliśmy usłyszeć utwory pieńskiej kapeli, która wykonuje współczesne aranżacje muzyki opartej na elementach folkowych, etnicznych

i historycznych, a inspiracje do swoich utworów czerpie z kultury słowiańskiej, głównie serbo-łużyckiej. Spotkanie z "Ęzibabą" przeniosło słuchaczy w świat dawnych wierzeń słowiańskich i początki państwowości polskiej, a to również za sprawą oprawy scenograficznej i wizualnej. Bogate instrumentarium i wspaniałe głosy artystów zrobiły na przybyłych ogromne wrażenie.

Orszak Trzech Króli 06.01.2015

ORSZAK TRZECH KRÓLI W PIEŃSKU


6 stycznia w Święto Trzech Króli przez ulice wielu miast w Polsce przechodzi Orszak. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrców ze Wschodu (w tradycji przyjęło się, że było ich trzech) wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.


W tym roku również Pieńsk dołączył do tego ogromnego przedsięwzięcia. O godz. 12.00 na placu przed dawną hutą szkła „Lucyna” zebrał się tłum ludzi, którzy kolędując wraz z Trzema Królami udali się w kierunku kościoła pw. św. Franciszka w Asyżu aby tam oddać cześć Dzieciątku Jezus. Orszak zakończył się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Orszak oraz Mszę Św. poprowadził proboszcz O. Marek Kustroń.


Organizatorami Orszaku w Pieńsku było Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk oraz Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom Orszaku, a szczególnie tym którzy aktywnie przyłączyli się do tego wydarzenia. Zapraszamy za rok.

 

 GALERIA ZDJĘĆ

Orszak trzch króli informacja

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk

Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku


ZACHĘCAJĄ WSZYSTKICH DO UCZESTNICTWA 

W ORSZAKU TRZECH KRÓLI


6 STYCZNIA 2015  wymarsz godz. 12.00

spod dawnej huty szkła "Lucyna" w kierunku kościoła parafialnego

------------------------------------------------------------

Osoby, które chciałyby w przebraniu wziąć udział  w Orszaku

zapraszamy do EuRegioKom Pieńsk w poniedziałek 

5 stycznia 2015 r.  w godz. 15.00 - 18.00 

Udostępnimy elementy strojów jasełkowych.

ZAPRASZAMY !!!

 ------------------------------------------------------------

Koncert kapeli Ęzibaba 08.01.2015

Szczodry Wieczór 10.01.2015

Mikołajki w EuRegioKom Pieńsk

MIKOŁAJ Z EUREGIOKOM PIEŃSK

W tym roku Mikołaj z EuRegioKom Pieńsk miał bardzo dużo pracy. Rozpoczął już bowiem rozdawanie paczek 5 grudnia w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Pieńsku, by następnie udać się na zabawę mikołajkową do EuRegioKom.

W sobotę 6 grudnia spotkał się na sali widowiskowej EuRegioKom z podopiecznymi MOPS- u, dla których Elfy należące do koła teatralnego działającego przy EuRegioKom przygotowały również dwa przedstawienienia teatralne :"Czerwony kapturek" i "O rybaku i złotej rybce".

Następnie pojechał do Bielawy Dolnej aby rozdać paczki tamtejszym grzecznym dzieciom. Później odwiedził również dzieci z Dłużyny Dolnej. Rozdawanie paczek zakończył na świetlicy w Stojanowie 12 grudnia. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Mikołaj z przedszkolakami w EuRegioKom

Mikołaj dla podopiecznych MOPS-u w EuRegioKom

Mikołaj w Bielawie Dolnej

Mikołaj w Dłużynie Dolnej

Mikołaj w Stojanowie

Hemanice koncert Bożonarodzeniowy 13.12.2014

13 grudnia na zaproszenie Wójta Gminy Heřmanice pana Vladimíra Stříbrnýego dziecięca grupa artystyczna działająca przy Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku udała się do Heřmanic, by wziąć udział w tradycyjnym koncercie bożonarodzeniowym. Dzieciom towarzyszyli również przedstawiciele Miasta i Gminy Pieńsk, na czele z Zastępcą Burmistrza panią Adrianą Wojdak.

GALERIA ZDJĘĆ

Życzenia Świąteczne

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Wystawy

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK