64,219 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe
Akcja Lato 2014

PLAN ZAJĘĆ

GALERIA ZDJĘĆ

Dni Pieńska 2014

DNI PIEŃSKA 2014
7-8 czerwca

PLAN IMPREZY

REGULAMINY

RELACJA

Partner Dni Pieńska

zajęcia stałe
Warsztaty plastyczne
Warsztaty teatralne
Warsztaty muzyczne
Warsztaty taneczne
Nasze produkcjeMała Wilekanoc

Mała Wielkanoc na styku czterech kultur

Mała Wielkanoc

Galeria zdjęć

FERIE ZIMOWE 2014

FERIE ZIMOWE 2014

podsumowanie

Stowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Partnerzy
Wspierają nas


Powitanie
Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
obchody 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września o godz. 12.00 na cmentarzu komunalnym w Pieńsku odbyły się obchody 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Po wystąpieniu pana Burmistrza Jerzego Strojnego, Ojciec Marek Kustroń, proboszcz parafii w Pieńsku zainicjował modlitwę za Ojczyznę, po której odbył się apel poległych i złożenie kwiatów przed pomnikiem Polskich Jeńców Wojennych.


Akcja Lato 2014 podsumowanie

„Akcja Lato 2014” już za nami. Jak co roku EuRegioKom Pieńsk przygotowało i przeprowadziło szereg ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży z miasta i Gminy Pieńsk.

 

Było coś dla zwolenników aktywnego wypoczynku: zawody lekkoatletyczne,turniej na najlepszego strzelca,podchody, wyjazdy na basen, rajdy rowerowe oraz piesza wycieczka do Pałacu w Lasowie (serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Cielmie za gościnę), a także coś dla miłośników sztuki: spektakle teatralne(„Pchła krętaczka” i „Jaś i drzewko fasoli”) , przedstawienie kukiełkowe i warsztaty, zajęcia i warsztaty plastyczne „Warsztatomania”, projekcje filmowe, a także „Mała scena dla smyka”- dla osób lubiących muzykę.

 

Odbyły się również dwie wycieczki autokarowe:dla dzieci- do Dinoparku w Szklarskiej Porębie i dla młodzieży – do Muzeum Miedzi, Zamku Piastowskiego i Play City w Legnicy, a także kolejna edycja konkursu „Małej Miss Wakacji” oraz gry i zabawy („Mali Agencji”, zabawy z chustą). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i zapraszamy w przyszłym roku.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ AKCJI LATO 2014


1 września 1939 - 2014

Pożegnanie wakacji Festyn w Dłużynie

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk wraz z Sołectwami Dłużyny Górnej i Dłużyny Dolnej zorganizowali dn. 24.08.2014 r. na boisku sportowy festyn „Pożegnanie Wakacji”. Instruktorzy EuRegioKom Pieńsk przygotowali i przeprowadzili zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez Sołectwa. Najmłodsi uczestnicy mogli pojeździć bryczką, a także poskakać na „skakańcach” udostępnionych przez pana Pawła Czaplińskiego Prezesa Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej. Również Ochotnicza Staż Pożarna z Dłużyny przygotowała dla dużych i małych uczestników konkursy strażackie. Festyn zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu „Diamad”.

GALERIA ZDJĘĆ


Ballada o Wołyniu

EUROREGIONALNE CENTRUM KULTURY I KOMUNIKACJI W PIEŃSKU

 ZAPRASZA NA SPEKTAKL TEATRALNY:

Ballada o Wołyniu

Reżyseria, scenariusz i  scenografia: TOMASZ A. ŻAK

Występują: AGNIESZKA RODZIK,

EWA TOMASIK,

MAGDALENA ZBYLUT

Głos 1: TOMASZ LEWANDOWSKI

Głos 2 / Narrator: JERZY PAL

Technika: MARCIN MARĆ

Plakat: PAULINA GĘBICA

Zdjęcia: ALEKSANDRA ŻAK

Spektakl opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej, popełnionym przez ukraińskich nacjonalistów. 

sala widowiskowa EuRegioKom – Pieńsk

19.09.2014 (piątek) godz. 18.00 wstęp wolny


Wycieczka dla młodzieży Akcja Lato 14.08.2014

14.08.2014 r. Euroregiolalne Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk zorganizowało w ramach Akcji Lato wycieczkę dla młodzieży z Miasta i Gminy Pieńsk. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Miedzi w Legnicy, weszli na wieżę św. Piotra na Zamku Piastowskim oraz spędzili aktywnie czas w Centrum Rozrywki -Play City.

GALERIA ZDJĘĆ


08.08.2014 Inscenizacja historyczna Powstanie Warszawskie

W piątek 08.08.2014 na deptaku przed EuRegioKom Pieńsk odbyła się nietypowa inscenizacja historyczna, łącząca elementy spektaklu i rekonstrukcji historycznej, nawiązująca do tragicznego losu naszej stolicy przed 70-ciu laty. W wydarzeniu upamiętniającym rocznicę Powstania Warszawskiego wzięło udział wielu mieszkańców Pieńska, którzy przybyli obejrzeć przygotowaną przez EuRegioKom Pieńsk, Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiejchart i Stowarzyszenie Historyczne "Sagan"inscenizację.

Były powstańcze pieśni i wiersze oraz walki powstańców z okupantem. Wzruszenie i podziękowania widzów były najlepszą nagrodą za trud włożony w przygotowanie wydarzenia. Pieńsk już po raz drugi złożył hołd Warszawie. A oto osoby które przygotowały i zrealizowały całość:


Scenariusz, reżyseria, kostiumy i rekwizyty: Andrzej Świderski

Współpraca organizacyjna, transport, elementy scenografi: Paweł Czapliński

Przygotowanie artystów i statystów, współpraca reżyserska, prowadzenie: Bernadetta Wróbel

Scenografia, oprawa artystyczna: Sławomir Ząbkiewicz

Pomoc rekwizytorsko-scenograficzna: Emilia Chrulenko

Technika (nagłośnienie, efekty dźwiękowe, dokumentacja fotograficzna) i promocja: Anna Smażyk

Strona finansowa: Maria Piekarska, Lilianna Brandys


Strona militarna: Stowarzyszenie Historyczne "Sagan" z Żagania, pod dowództwem Jarosława Krzystonia

Motocykle: Antoni Grygielewicz (Zgorzelec), Krzysztof Kwaśniewicz (Zawidów),

Broń użyczyła firma MAGNUM z Poznania

Materiały pirotechniczne: Paweł Nowaczek – FIRE SHOW Pirotechnika, www.fireshow.com.pl , Paweł Zawadzki


Artyści:

Adrian Baca – "Piosenka z tramwaju", "Godzina bije"

Emilia Chrulenko – "Czerwone jabłuszko"

Agata Krajewska – "Alarm"

Agata Zawadzka - "Miejmy nadzieję”,"Ptaki ptakom"

Alicja Domowicz – "Tu mówi Warszawa"

Sylwia Maj – "Elegia o ... [chłopcu polskim]"

Wojtek Siemaszko – "Bezimieńcom"

Zespół Ludowy "Lasowianie" – "Siekiera, motyka", "Pieśń obozowa"

Halina Gancarz, Edward Drewicz, Henryka Drewicz, Cecylia Sikora, Waldemar Sikora, Julian Gancarz, Emilia Sielańczyk, Halina Słobodzian, Janina Guzowska, Urszula Zielińska, Bogusława Taszarek, Donata Iwińska, Stanisław Natis, Kazimierz Wojdak.

Powstańcy:

Paweł Czapliński, Sławomir Ząbkiewicz, Emilia Chrulenko, Sylwia Maj, Adrian Baca, Agata Krajewska, Alicja Domowicz, Wojciech Siemaszko, Zbigniew Maj, Beata Gołyś, Dawid Tocki, Kacper Zinek, Dagmara Wojtera, Karolina Gniadzik, Patrycja Kubacka, Agata Zawadzka (Bielawa Dolna), Andrzej Świderski, Karolina Świderska (Bielawa Górna), Grzegorz Myrta (Bielawa Górna), Marcin Grygielewicz (Zgorzelec), Andrzej Kukułka (Lubań), Marlena Pobiedzińska (Henryków Lubański).

Wojsko niemieckie:

SH "Sagan" pod komendą pana Jarosława Krzystonia

Sylwester Tusznicki (Pieńsk) Antoni Grygielewicz (Zgorzelec), Krzysztof Kwaśniewicz (Zawidów), Paweł Zawadzki (Bielawa Dolna), Piotr Chartaniak (Dłużyna Dolna).

Zabezpieczenie – Jednostka OSP Pieńsk:

- Zenon Gajzler, Mirosław Kropa, Marek Garbacz, Mariusz Ofiara, Wojciech Barański, Dawid Westenholz, Marcin Zazulak, Krzysztof Kubiczak, Szymon Bielecki.

Dokumentacja filmowa i fotograficzna:

Mariusz Pozorski, Dawid Kamecki, Andrzej Żbikowski, Wiesław Wilczyński, TVT Tomków: Wojciech Szczerba,Michał Majda, Andrzej Pieńkowski.


Galeria zdjęć z wydarzenia

Reportaż w TVT Zgorzelec

Zdjęcia z profilu FB Miasto Pieńsk (FOTO)Festyn w Żarkach Średnich 10.08.2014

 

Dn.10.08.2014 r. w Żarkach Średnich odbył się Festyn przygotowany przez Rade Sołecką przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej z Żarek Średnich, która przygotowała także konkursy strażackie dla uczestników festynu. Dzieci tak dobrze wypadły w tych zmaganiach, że na pewno niedługo zasilą szeregi OSP.

Instruktorzy z Euroregionalnego Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk również dla najmłodszych przygotowali i przeprowadzili szereg zabaw z nagrodami ufundowanymi przez Radę Sołecką Żarek Średnich, a Stowarzyszenie Promocji Kultury Ziemi Pieńskiej, w osobie pana Pawła Czaplińskiego udostępniło nagłośnienie i „skakańce”.

GALERIA ZDJĘĆ

 


„Lasowianie" w Luboszycach

Działający przy Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk zespół ludowy „Lasowianie”wziął udział 10.08.2014 r. o godz. 14.00 w Regionalnym Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej – Luboszyce-2014. Zespół reprezentował powiat zgorzelecki i Gminę Pieńsk. W Festiwalu wzięło udział 13 zespołów ludowych z Dolnego Śląska.

„Lasowianie” zajeli I miejsce w pieśniach:

1. „Panie kapitanie”.

2. „Modlitwa obozowa”.

3. „Chabry z poligonu”.

4. „Bywaj dziewczę zdrowe”.


Powstanie Warszawskie

Wybory Małej Miss 2014

Dnia 02.08.2014 r. w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji Pieńsk odbyły się wybory „Małej Miss Wakacji”. W konkursie wzięło udział jedenaście kandydatek w wieku od 7 do 10 lat.


 

„Miss Wakacji” została siedmioletnia Natalia Kubacka

I-Vice Miss została dziewięcioletnia Weronika Stec

Tytuł Miss Foto zdobyła siedmioletnia Amelia Markowska.


Wszystkie uczestniczki zostały obdarowane atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez EuRegioKom oraz przez naszych życzliwych sponsorów. Serdecznie dziękujemy pani Mirosławie Ługowskiej, panu Pawłowi Gardianowi,  pani Gizeli Lorenz, pani Marii Rzeźniczak, panu Ryszardowi Żywicy, pani Lucynie Majdzie, panu Mirosławowi Dolacie,kwiaciarni „Azalia” i sklepowi "Zoria".

Dziękujemy również komisji konkursowej: Emilii Chrulenko - Miss Dolnego Śląska 2014, pani Zofii Tomaszewskiej wieloletniemu pracownikowi Domu Kultury w Pieńsku oraz  ubiegłorocznym finalistkom - Nadii Gieryng, Milenie Maltazar i Marcelinie Masteli.


ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

 


Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Projekt PL CZ

Transgraniczne Spotkania Artystyczne

Pszczółki

EuRegioKom Pieńsk w Akademii Przyjaciół Pszczół

Wystawy

Wystawy EuregioKom

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK