755,192 unikalne wizyty
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Statut EuRegioKom

Ferie zimowe '2019

PLAN FERII '2019

Kroniki Wsi Pieńsk

KRONIKI WSI PIEŃSKInformacje o subskrypcji

W naszej okolicy

WYDARZENIA W NASZEJ OKOLICY

SPŁYW PONTONOWY PIEŃSK - ROTHENBURG

Orszak Trzech Króli


ORSZAK 06.01.2019

strona www Orszaku

Zajęcia stałe

HARMONOGRAM zajęć

Warsztaty plastyczne

Warsztaty teatralne

Warsztaty taneczne

Projekt Łużyce

PROJEKT ŁUŻYCE 1945

Nasze produkcjeStowarzyszenia
ZHP
Związek Emerytów i Rencistów
ZKRPiBWP koło w Pieńsku
Stowarzyszenie Diabetyków
Zespół Ludowy Lasowianie
Zespół Ludowy Żarki
Klub Emerytowanych Pracowników Oświaty Belfer
Partnerzy
Wspierają nasStrona główna

Euroregionalne Centrum Kultury i Komunikacji EuRegioKom Pieńsk
Pożegnanie kombatanta

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Ferie Zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

 

 

Ferie Zimowe 2019 za nami. W tym roku wzięło w nich udział wielu uczestników, którzy przez dwa tygodnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez EuRegioKom Pieńsk.

Ferie rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszem policji, zajęć plastycznych i integracyjnych zabaw ruchowych. Kolejnego dnia była energetyczna Zumba z Awokado, zajęcia instruktażowe Pierwsza Pomoc – przygotowane przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku oraz tematyczne zajęcia kreatywno – zręcznościowe „Indiańska Zima”, podczas których uczestnicy przygotowywali sobie indiańskie nakrycia głowy oraz wywoływali deszcz cukierków wraz z indiańskim szamanem. W środę odbył się turniej gier planszowych oraz warsztaty plastyczne, podczas których dzieci rzeźbiły w masie solnej. W czwartek pojechaliśmy do Multikina na film „Asterix i Obeliks – tajemnica magicznego wywaru”. W piątek odbyły się warsztaty plecionkarskie przeprowadzone przez panią Agnieszkę Pierzyńską z Pracowni Plecionkarskiej Artex, podczas których uczyliśmy się wyplatać z wikliny koszyki i ozdobne kule.


Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy warsztatami etnicznymi, gdzie poznaliśmy najważniejsze informacje o Australii, Japonii i Włoszech. Potem odwiedzili nas harcerze z 79 Pieńskiego Szczepu Harcerskiego Silvestris. Wtorek rozpoczęliśmy Zumbą z Awokado a następnie odbyły się zajęcia kreatywne „Kowbojskie harce”, podczas których dzieciaki przygotowały sobie kowbojskie kapelusze oraz rywalizowały w grupach o miano najszybszej drużyny z dzikiego zachodu. W środę odbył się drugi turniej gier planszowych oraz pieczenie kiełbasek na dziedzińcu domu kultury. Następnie odbyły się zawody sportowe. W czwartek ponownie byliśmy w kinie, tym razem na filmie familijnym „Mia i biały lew”. W piątek na zakończenie ferii odbył się bal karnawałowy oraz przegląd Nasze Talenty. Podczas balu wyłoniliśmy królewny i króli balu, którzy najładniej się prezentowali i bawili podczas zabaw i konkursów, a także wysłuchaliśmy i zobaczyliśmy występy ochotników, którzy odważyli się zaprezentować na naszej scenie swoje talenty.
Każdego dnia dla dzieci przygotowany był poczęstunek oraz ciepła herbata.

Dziękujemy panom Strażakom z OSP Pieńsk za instruktaż pierwszej pomocy oraz wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach!

GALERIA ZDJĘĆ

Koncert operetkowy w EuRegioKom Pieńsk

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk - propozycja dla młodzieży

Ferie zimowe 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

Szczodry Wieczór 2019 w EuRegioKom Pieńsk

12 stycznia 2019 roku w EuRegioKom odbył się Szczodry Wieczór – transgraniczne spotkanie z kolędą, na które przybyli mieszkańcy z naszej gminy oraz sąsiedzi z zaprzyjaźnionych gmin: Evelin Bergmann – Burmistrz Gminy Neisseaue, dr Hermann Walter – wieloletni Burmistrz Gminy Neisseaue, delegacja z Parafii Ewangelickiej Zodel wraz z mieszkańcami Deschki, Artur Bieliński – Starosta Powiatu Zgorzeleckiego, Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Adriana Wojdak, radni, sołtysi, dyrektorzy jednostek i zakładów budżetowych, zespoły ludowe: „Lasowianie” oraz „Żarki”, Koło Kobiet „Bielawianki i Strzelnianki”, strażacy z naszej gminy.

Spotkanie rozpoczęło się występem pana Waldemara Sikory, który wykonał utwór swojego autorstwa „Gwiazda Stajenki”. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku zaprezentowali przedstawienie Jasełkowe w nietypowej a zarazem niezwykłej formie, mówiące o współczesnym rozumieniu świąt i zepchnięciu Boga na margines naszego życia. Przedstawienie przygotowane zostało przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku: Danutę Bukowiecką i Ojca Jakuba Pałuskę.

Po powitaniu i występach artystycznych odbyła się prezentacja stołów bożonarodzeniowych przygotowanych przez zespoły folklorystyczne „Żarki” i „Lasowianie”, Koło Kobiet Bielawianki
i Strzelnianki z naszej gminy oraz gości z zaproszonych gmin partnerskich, na których pojawiły się tradycyjne potrawy i łakocie, którymi zostali poczęstowani goście. Słodkie łakocie trafiły do młodych artystów, występujących tego dnia na scenie sali widowiskowej EuRegioKom. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem z zespołem Lasowianie i Żarki.Szczodry Wieczór - Tradycje i Zwyczaje Bożonarodzeniowe

Ferie zimowe w EuRegioKom Pieńsk - zapisy

Orszak Trzech Króli w Pieńsku

Mikołaj w EuRegioKom Pieńsk

Mikołaj z EuRegioKom Pieńsk 2018

W tym roku 6 grudnia był dla Mikołaja i Pani Mikołajowej z EuRegioKom bardzo intensywny.
W tym dniu odwiedzili wszystkie grupy przedszkolaków w Przedszkolu w Pieńsku, gdzie zostali ugoszczeni, rozpieszczeni słodkościami i uraczeni piosenkami. Popołudniu odwiedzili dzieci w Dłużynie, gdzie po wspólnej zabawie wręczyli paczki. 7 grudnia bawili się wspólnie z dziećmi w Bielawie Dolnej. Sobota, 8 grudnia także była pracowita, gdyż w EuRegioKom odbył się spektakl teatralny "O tym jak krawiec Niteczka został królem" w wykonaniu grupy teatralnej "Pirat" z Domu Kultury w Ruszowie oraz zabawa z Mikołajem i spotkanie dzieci zaproszonych przez MGOPS w Pieńsku. Dziękujemy pięknemu Czerwonemu Kapturkowi – Ani Słotwińskiej za pomoc w zabawie mikołajkowej. Tego samego dnia popołudniu Mikołaj z Mikołajową odwiedzili Stojanów, gdzie zostali jak zawsze miło przyjęci przez elfy z rady sołeckiej. Po tańcach, zabawach i zgadywankach wręczyli dzieciom prezenty i wysłuchali piosenek w ich wykonaniu.

Może za rok Mikołaj z Mikołajową też zawitają w Gminie Pieńsk?!

Jasełka w EuRegioKom Pieńsk

Jasełka "Boże Narodzenie - mimo wszystko"

21 grudnia w EuRegioKom odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieńsku pod kierownictwem pani Danuty Bukowieckiej i o. Jakuba Pałuski.Pieńsk dla NiepodległejPieńsk dla Niepodległej 1918-2018
Piknik historycznyPiknik historyczny

Bitwa o Łużyce

galeria zdjęć

GALERIA ZDJĘĆ

Biblioteka

Biblioteka EuRegioKom

Seanse Filmowe

Dołącz do grupy na facebook'u

Najbliższy seans
15.02.2019

Wystawy

Aktualne wystawy

Pieńsk i jego mieszkańcy na fotografiach z lat 1946-1989

WYSTAWA CZYNNA

PN-PT 8:00 - 18:00


-----------------------------------

Wystawy zorganizowane przez EuRegioKom

Projekt Równać Szanse '2015

Młodzi odkrywcy powojennej historii hutnictwa miasta Pieńsk - informacje o projekcie

Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
FACEBOOK